Извршни директори во индустријата за здравствена заштита во САД со плати повисоки од самите истражување за заразни болести

Извршните директори на 179 компании во индустријата за здравствена заштита во САД однесоа дома речиси 2,5 милијарди американски долари во 2019 година. ...
| | веќе видена | слични

Премиер лигата се враќа на 17. јуни што претставува мала победа над пандемијата на коронавирусот во земјата каде и премиерот Борис Џонсон беше позитивен на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Авиокомпанијата „Американ ерлајнс“ денеска соопшти дека приходите во вториот кварт се намалени за 90 проценти, но оти очекува стапката на трошење на готовина ...
| | веќе видена | слични

Неодамнешниот извештај на „Uniti Technologies“ покажа дека бројот на играчи на компјутерски игри во светот, во првите пет месеци од годинава, пораснал за 50 ...
| | веќе видена | слични

Растот и рекордната заработувачка се остварени благодарение на најдобрите пет лиги во Европа, „Лига пет“ кои добија и најголем дел од дополнителните 700 ...
| | веќе видена | слични

Најголемиот дел од штипските конфекции што се затворени поради ковид-19 се обезбедени со нарачки, па затоа нивните сопственици се подготвени на своите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во Штип граѓаните утринава масовно гласаат. На повеќе избирачки места се забележани редици за да го остварат правото на глас. На Избирачкото место 2280, од 518 ...
сите 864 | | | веќе видена

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, носител на листата на кандидати за пратеници во ИЕ 3 на последниот ден од кампања вечерва беше на завршниот ...
сите 379 | | | веќе видена

На Јутуб се појавија снимки на кои се слушаат гласовите на високи функционери на една владеачка партија кои не бираат метод и начин како да дојдат до глас ...
сите 122 | | | веќе видена

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против Ј.Ј.(51) од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторени ...
сите 195 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 66 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 231 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното интервју во емисијата Заспиј ако можеш на телевизија Алфа, потенцираше дека со доаѓање на владата ...
сите 204 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Извршни директори во индустријата за здравствена заштита во САД со плати повисоки од самите истражување за заразни болести

Од:
До кого (е-маил):
Порака: