Рекорден пад на побарувачката за природен гас

3 копии
3 копии

Компанијата Ernst & Young (EY) проценува дека загубата на грчкиот туристички сектор во 2020 година поради пандемијата ќе изнесува околу 10 милијарди евра. Во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Јавниот долг на Франција во првиот квартал на годината се зголемил на 101,2 отсто од БДП, што е најголем тримесечен скок на долгот од кризата во 2009 година, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Странските директни инвестиции ќе бидат намалени за дури 40 проценти на глобално ниво во 2020 година, како резултат на пандемијата на коронавирусот, а најголем ...
| | веќе видена | слични

Директните странски инвестиции во 2020 година ќе се намалат на глобално ниво за дури 40 отсто поради пандемијата од корона вирусот, а најголем удар ќе претрпат ...
| | веќе видена | слични

Меѓународниот Монетарен фонд (ММФ) најверојатно ќе ги ревидира своите проекции за глобалната економија, како резултат на развојот во врска со кризата Ковид-19. ...
| | веќе видена | слични

Светот ќе има многу поголеми економски последици од пандемијата од она што се очекуваше. Меѓународниот Монетарен фонд треба да ги ревидира своите проекции за ...
| | веќе видена | слични

Меѓународниот Монетарен фонд најверојатно ќе ги ревидира своите проекции за глобалната економија поради развојот на ситуацијата во врска со Ковид – 19. Новата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Граѓаните на утрешното гласање пред да го постават прстот за уредот за отпечаток, прво ќе треба да го дезинфицираат. Исто така, после секое гласање ќе треба да ...
сите 165 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 395 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 201 | | | веќе видена

Во Хрватска, сите видови на гориво поскапеа, а дизелот ја проби границата од 11 куни (1 евро е 7,5 куни) и е најскап во последните седум години. Реагираше и ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рекорден пад на побарувачката за природен гас

Од:
До кого (е-маил):
Порака: