Двојно пораснал бројот на гејмери за време на корона кризата во светот

Неодамнешниот извештај на „Uniti Technologies“ покажа дека бројот на играчи на компјутерски игри во светот, во првите пет месеци од годинава, пораснал за 50 ...
| | веќе видена | слични
5 копии
6 копии

Според информациите од извештајот на американскиот институт за политички студии. Кој го пренесува „Ројтерс“, од 18. март до денеска, за период од 11 недели ...
| | веќе видена | слични

Останато

Мојата порака е борба, посебно до прогресивните сили, чуварите на иднината, интеграциската иднина на нашата земја и чуварите на вредностите на едно општество ...
сите 201 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска ги прими членовите на заедничкиот интердисциплинарен комитет на експерти за историски, археолошки и образовни прашања ...
сите 190 | | | веќе видена

Пробиштип заслужува подобра иднина! Доктор Марјан Миленковски е нашиот кандидат за градоначалник кој целосно ќе се вложи за да го направи градот пристојно ...
сите 157 | | | веќе видена

Во последното деноноќие во Србија биле тестирани 26.498 лица за коронавирус, од кои 7.840 биле позитивни, додека, за жал, 63 лица починале. На респиратори 267 ...
сите 382 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник на Гевгелија од ВМРО-ДПМНЕ, Андон Сарамандов, им се заблагодари на граѓаните за огромната поддршка којашто прудонесе за убедливата ...
сите 99 | | | веќе видена

Независниот кандидат за градоначалник Максим Димитриевски, денеска сесретна со тренери, играчи и родители од Клуб Куманово Милано 2010 на Градскиот стадион. На ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Двојно пораснал бројот на гејмери за време на корона кризата во светот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: