Генерали Инвестментс: Пазарите остануваат непредвидливи

2 копии

Владата и Министерството за финансии имаа сложена задача да избалансираат помеѓу драстично намалените даночни приходи и пронаоѓање пари за помош на економијата ...
| | веќе видена | слични

Сè тргна кога организаторите на првиот Зимски фестивал во Хаџиќи – општина во кантонот Сараево – ги поканија мигрантите од камповите во близина да се ...
| | веќе видена | слични

Се почесто се шпекулира во светските медиуми за крајот на владеењето на Владимир Путин. Преживеа многу кризи, неговата моќ е голема и се чини дека ја зајакна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Џеј Ди Фаруџиа Науката ни сугерира дека од огромна важност е да се ограничи глобалното затоплување на 1,5 степени Целзиусови со цел да се избегне „моментот од ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Фондот за иновации и технолошки развој од денеска, во соработка со неколку стопански комори ја почнува најавената серија инфо сесии. Согласно новонастанатите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во последното деноноќие во Градската општа болница „8 Септември“ се примени 14 нови пациенти. Директорот на ГОБ „8 Септември“, Христијан Костов, за Фактор вели ...
сите 670 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски синоќа од Делчево рече дека на 15 јули одлучуваме во каква Македонија сакаме да живеееме, понижена Македонија или ...
сите 426 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ се обврзува да ја обнови Македонија. Потребна ни е економска обнова, таа ќе дојде со 4 милијарди евра странски инвестиции, од кои 3 големи компании ...
сите 342 | | | веќе видена

Вработен во ЕВН „Кец“ – Охрид се здобил со тешки телесни повреди, кој при изведување на работни активности, паднал од електричен столб. – Вчера во 11:00 часот ...
сите 276 | | | веќе видена

Во меѓувреме лидерот на СДСМ Зоран Заев, во интервју за тв 24 не ја негираше автентичноста на бомбите. Според него времето е најдобар демант на ваквите ...
сите 98 | | | веќе видена

Среќа што на време „сфатил“ дека разговорот со Грета е пранк и „молчел“, коментира пораншената министерка за култура Ганка Цветанова за аудито во кое тогашниот ...
сите 8 | | | веќе видена

Владата на Црна Гора објави мапа на земји со услови под кои странците можат да влезат во Црна Гора. Не е дозволен влез од Србија, Северна Македонија, Русија и ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Генерали Инвестментс: Пазарите остануваат непредвидливи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: