Денеска околу 100 нови позитивни на Ковид-19 во Македонија?


Нови 124 случаи на коронавирус беа вчера потврдени во Македонија, од кои најголемиот дел односно 71,8 проценти се од Скопје. Новозаболените се од 11 градови од ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Охрид, 10. јуни 2020 (Inpress) – За семејниот собир кој се одржа во Охрид дефинитивно можеме да зборуваме за еден кластер. Дел од активните случаи со ...
| | веќе видена | слични

Сите пациенти кои починаа во изминатото деноноќие се пациенти со претходни коморбидитети и пациенти кои спаѓаат во ризична група, информираат од Министерството ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во регионот деновиве забележан е пораст на бројот на заболени од ковид-19.Во Хрватска, Албанија и БиХ денеска е регистриран рекорден број на новозаболени од ...
сите 619 | | | веќе видена

„Изборите на 15 јули се референдумски важни, бидејќи гласаме за Сигурност и избираме да продолжиме по правиот пат. Спротивната опција на овој пат е Опасност од ...
сите 219 | | | веќе видена

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски денеска е на средби со жители во скопската општина Гази Баба.„Ние сме на потег, да си ја сочуваме сигурноста и да ...
сите 177 | | | веќе видена

Владата на предлог на Министерството за внатрешни работи во соработка со министерствата за здравство и за надворешни работи изработи насоки за начинот на ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Денеска околу 100 нови позитивни на Ковид-19 во Македонија?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: