Бујар Османи денеска ќе ја провери ситуацијата со конфекциите во Штип


Вицепремиерот Бујар Османи, денеска ќе го посети Штип, каде што во моментов се затворени шестте конфекциски фабрики , од каде е и кластерот на новозаразените. ...
| | веќе видена | слични
7 копии
2 копии

Битката со коронавирусот ја загуби 86-годишен маж, кој беше хоспитализиран на Инфективното одделение во Клиничка болница-Штип. Тој е прв пациент кој почина на ...
| | веќе видена | слични

На Инфективното одделение во Штип денеска почина пациент со коронавирус. Од Клиничката болница соопштија дека станува збор 86-годишен пациент кој имал и ...
| | веќе видена | слични

Заврши тестирањето на 800 лица во седум штипски конфекции, каде имаше позитивни случаи на ковид 19. Позитивни се тестовите на 126 работници или 15,7% од ...
| | веќе видена | слични

Претходно двајца пациенти од Штип починаа на Клиниката за инфективни болести во Скопје. Во соопштението од Клиничка болница-Штип се наведува дека 86-годишниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, носител на листата на кандидати за пратеници во ИЕ 3 на последниот ден од кампања вечерва беше на завршниот ...
сите 475 | | | веќе видена

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против Ј.Ј.(51) од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторени ...
сите 188 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 66 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 233 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев најави дека ако ја добијат довербата на следните избори, ќе ја намалат администрацијата за 20 отсто. „Никој нема да изгуби работно ...
сите 11 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бујар Османи денеска ќе ја провери ситуацијата со конфекциите во Штип

Од:
До кого (е-маил):
Порака: