Спасовски: Можни се ригорозни мерки за одредени подрачја, ЗАВИСИ ОД ГРАЃАНИТЕ


Рестриктивните мерки за одредени подрачја ќе зависат најмногу од граѓаните, од почитувањето на мерките, рече премиерот Оливер Спасовски по денешната ...
| | веќе видена | слични

Артан Груби од ДУИ во однос на нивната кампања за прв премиер Албанец на државава за Дневникот на ТВ „Сител“ изјави дека „тоа што ДУИ го ветува, тоа го ...
| | веќе видена | слични

Новата реалност го смени светот, но не и македонските политички лидери – сите се за избори, но датум нема. Како по навика, партиите немаат договор, а власта и ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Не е до нас да ви кажуваме кога ќе се одржат изборите во вашата земја. Одлуката за избори е на вашите политичари и тие треба да ја донесат што е можно поскоро, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Денес остварив телефонски разговор со Претседателот на Европската народна партија и поранешен претседател на Европскиот Совет Доналд Туск. Разговаравме за ...
| | веќе видена | слични

 Евроамбасадорот оценува дека Македонија во моментов се наоаѓа во особено спефицична состојба кога во време на коронакризата е без функционално собрание, ...
| | веќе видена | слични

Разговаравме за здравствената и политичка состојба на државата и регионот. Во пријателскиот разговор ја споделив мојата огрoмна загриженост од експлозијата на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска сме овде во Гевгелија. Денеска е ден каде што ќе ги посетиме не само Гевгелија, туку и Дојран, Богданци, Валандово. Ќе разговараме со граѓаните во овие ...
сите 524 | | | веќе видена

На маса пред Владата е предлогот на Комисијата за заразни болести. Од утре, при влез во државата за сите граѓани од Србија, Косово, Босна и Херцеговина и Црна ...
сите 229 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче денеска по кој знае кој пат нагласи дека препораката за избегнување на секаква форма на масовни собири останува и сега и ...
сите 187 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска ги прими акредитивните писма на Анке Гизелa Холштајн, новоименувана амбасадорка на Сојузна Република Германија во ...
сите 250 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 73 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спасовски: Можни се ригорозни мерки за одредени подрачја, ЗАВИСИ ОД ГРАЃАНИТЕ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: