Европската дипломатија ќе ги остави лидерите сами да решат за датумот


Новата реалност го смени светот, но не и македонските политички лидери – сите се за избори, но датум нема. Како по навика, партиите немаат договор, а власта и ...
| | веќе видена | слични

Пендаровски пресече. Нема прогласување на нова вонредна состојба, но доколку им е потребно уште малку време на Заев и Мицковски да се договорат за избори има ...
| | веќе видена | слични
10 копии

До сабота, кога завршува вонредната состојба, постои можност за договор за датум за избори меѓу СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ, изјави лидерот на владејачката партија Зоран ...
| | веќе видена | слични

Жали што власта и опозицијата не ги доближиле ставовите за можниот датум за предвремените избори. Владата не побарала од претседателот по петти пат да воведе ...
| | веќе видена | слични

Избори без воспоставена набљудувачка мисија на ОДИХР не може да се сметаат за слободни и кредибилни, истакнива во својата реакција меѓународниот секретар на ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Стево Пендаровски најави дека денеска ќе побара од лидерите на најголемите политички партии Зоран Заев и Христијан Мицкоски да најдат решение во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Главниот координативен кризен штаб ги објави насоките и пропозициите врз основа на кои државјаните на Србија, Косово, Црна Гора и Босна и Херцеговина може да ...
сите 200 | | | веќе видена

РЕТОРИКАТА МЕЃУ ЛИДЕРИТЕ НА ПАРТИИТЕ СЕ ВЖЕШТУВА Нова „бомба“ се појави денес во која претседателот на СДСМ, Зоран Заев ги коментира албанските гласови. Заев ...
сите 93 | | | веќе видена

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев и носител на листата на кандидати за пратеници во ИЕ 3 на гостувањето на телевизија Канал 5 во емисијата „Само ...
сите 364 | | | веќе видена

Жител на ресенското село Горно Крушје добил отказ од туристичка агенција и испраќал заканувачки пораки дека во комбињата и автобусите на агенцијата има ...
сите 138 | | | веќе видена

Среќа што на време „сфатил“ дека разговорот со Грета е пранк и „молчел“, коментира пораншената министерка за култура Ганка Цветанова за аудито во кое тогашниот ...
сите 7 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Европската дипломатија ќе ги остави лидерите сами да решат за датумот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: