И денеска Чаир, Бутел и Сарај имаат најмногу заразени


2 копии
6 копии

Институтот за јавно здравје (ИЈЗ) соопшти дека од вкупно 1.226 заразени во државава, 658 се во главниот град Скопје, а најмногу заболени има во општините Чаир, ...
| | веќе видена | слични

Откако денеска беа регистрирани 111 новозаболени од КОВИД-19, сека вкупната бројка на дијагностицирани во нашата земја, од почетокот на епидемијата, изнесува ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сто и единаесет новозаболени од Ковид-19 се регистрирани во изминатите 24 часа. Две лица починаа, а шест пациенти се оздравени. Направени се вкупно 854 тестови ...
| | веќе видена | слични

Нови 111 случаи на ковид-19 се регистринани во последните 24 часа и тоа на направени 854 тестирања, информираат од Министерството за здравство. 103 теста се во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во регионот деновиве забележан е пораст на бројот на заболени од ковид-19.Во Хрватска, Албанија и БиХ денеска е регистриран рекорден број на новозаболени од ...
сите 619 | | | веќе видена

„Изборите на 15 јули се референдумски важни, бидејќи гласаме за Сигурност и избираме да продолжиме по правиот пат. Спротивната опција на овој пат е Опасност од ...
сите 219 | | | веќе видена

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски денеска е на средби со жители во скопската општина Гази Баба.„Ние сме на потег, да си ја сочуваме сигурноста и да ...
сите 177 | | | веќе видена

Владата на предлог на Министерството за внатрешни работи во соработка со министерствата за здравство и за надворешни работи изработи насоки за начинот на ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

И денеска Чаир, Бутел и Сарај имаат најмногу заразени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: