СЗПМ со апел до пензионерите: Носете маски и одржувајте дистанца

Ќе се ставаат ленти на седиштата во автобусите на ЈСП „Скопје“ за да се овозможи растојание меѓу патниците. Откако Владата на вчерашната седница донесе Уредба ...
| | веќе видена | слични

Во Скопје од денеска повторно е уникнат бесплатниот превоз за пензионерите кој важеше за деновите вторник , петок, сабота и недела . Граѓаните кои ќе користат ...
| | веќе видена | слични

 Денеска забележливо беше дека голем дел од нив возеа само по неколумина патници, а скоро сите ја почитуваа мерката за носење на маска.  „Поради зголемената ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Граѓаните кои ќе користат јавен превоз мора да носат заштитни маски, а автобусите задолжително редовно да се дезинфицираат. Превозниците треба да водат сметка ...
| | веќе видена | слични
8 копии
повеќе

Останато

Вкупно 7.861 болни и немоќни лица го оствариле правото на глас денеска на вториот ден од гласањето на предвремените парламентарни избори. Што се однесува до ...
сите 716 | | | веќе видена

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, носител на листата на кандидати за пратеници во ИЕ 3 на последниот ден од кампања вечерва беше на завршниот ...
сите 475 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 66 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 233 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев најави дека ако ја добијат довербата на следните избори, ќе ја намалат администрацијата за 20 отсто. „Никој нема да изгуби работно ...
сите 11 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СЗПМ со апел до пензионерите: Носете маски и одржувајте дистанца

Од:
До кого (е-маил):
Порака: