Во Велес изминатото деноноќие девет оздравени од КОВИД-19, новозаразени нема


Во Велес изминатото деноноќие се регистрирани девет лица оздравени од КОВИД – 19, новозаразени нема, а активни на болеста се 31 лице, информира ЈЗУ Центар за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Две недели од последниот случај, денеска во Битола е регистриран нов заболен од коронавирус. До вчера имаше само два активни случаи и битолчани се понадеваа ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Институтот за јавно здравје информира дека во текот на вчерашниот ден регистрирани се нови 119 случаи на коронавирус во Македонија (Министерството за здравство ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии
2 копии

Денеска во Велес се регистрирани четири нови случаи од „Ковид 19“ 4 , соопшти градоначалникот на општина Велес Аце Коцевски. Тој објасни дека до сега во Велес ...
| | веќе видена | слични

Земјава има доволно ресурси кои можат да одговорат на зголемениот обем на илегални обиди за преминување на државната граница кои се интензивирани во последниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Невозможно е да се води конструктивна дебата со човек што не ја зборува вистината – напиша на Фејсбук лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски по вчерашниот ...
сите 425 | | | веќе видена

Шекеринска знаела за криминалот и рекетирањето. Шекеринска уживала во Луј Витон луксузот на Боки 13. Шекеринска молчела за потеклото на парите на Боки 13, иако ...
сите 254 | | | веќе видена

Нам ни беше тешко изминативе години со ДУИ, тие се долго време на власт, 17 години го прават своето, станале моќни, и добро е ДУИ да се реформира откако ќе ...
сите 104 | | | веќе видена

Игор Јанушев, генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и носител на изборната единица 2 во своето утринско гостување зборуваше за тоа што ВМРО-ДПМНЕ ќе направи по ...
сите 327 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Велес изминатото деноноќие девет оздравени од КОВИД-19, новозаразени нема

Од:
До кого (е-маил):
Порака: