ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ три години ги лаже граѓаните, нема ниту инфраструктурни, ниту капитални инвестиции!


СДСМ свесно ги лажеа граѓаните изминатите 3 години. Ветуваа многу не остварија ништо. Неспособноста и нестручноста на оваа влада предводена од СДСМ излегуваат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со нивното ризично однесување ги доведуваат во прашање и сопствените животи и здравјето на граѓаните. Доколку партијата и функционерите на Заев ги почитуваа ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Неспособноста на Владата ја покажуваат 386-те новозаразени во последните четири дена. Низ цел Балкан коронавирусот стивнува. Во најголем дел од земјите речиси ...
| | веќе видена | слични

Факти кои го одбележаа денот: 1.Владата на СДСМ, Спасовски и Филипче лошо ја менаџираàт кризата. Македонија се соочува со најголем пик од 120 заразени. 2.ЈО го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Факт е дека СДСМ, Спасовски и Филипче лошо ја менаџираат кризата со пандемијата, ЈО го спасува Заев, велат од ВМРО-ДПМНЕ.Факти кои го одбележаа денот: ...
| | веќе видена | слични

Гужви, турканици, нервозни лица, многу пцовки - вака изгледаат денеска улиците низ Скопје, каде граѓаните се обидуваат да се подготват за престојниот продолжен ...
| | веќе видена | слични
3 копии

101 заболен и 4 жртви од Корона вирусот само вчера. Тоа е тажниот биланс што никого не остави рамнодушен. Секако, освен функционерите од владата на ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Непочитувањето на препораките на здравствените експерти резултираше со десетици заболени високи функционери на СДСМ. Да ги почитуваа препораките немаше да ги ...
| | веќе видена | слични

Колумна на Никола Мицевски: Неколку денови размислувам на која тема би можел да пишувам во оваа колумна. Не е дека немам или не знам за што да пишувам, баш ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Скопје, 9. јули 2020 (Inpress) – Во болниците има доволен капацитет за сместување ковид пациенти, а празна е и модуларната болница. Повторно има под 100 ...
сите 295 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи информира дека денеска во 06.18 часот било пријавено дека во нас.Дрма, скопско, во домот, В.Т.(61) со секира ја нападнал ...
сите 328 | | | веќе видена

„Коронавирусот нема да замине, мора да се научиме да живееме со него се додека не создадеме колективен имунитет преку вакцината која не се очекува пред 2021 ...
сите 527 | | | веќе видена

Договорите за добрососедство со Бугарија и со Грција се составен дел на преговарачката рамка на ЕК за Македонија и Албанија, изјави бугарскиот европратеник и ...
сите 162 | | | веќе видена

Разочараноста е огромна, тенденцијата е да има промени, да дојдат политичари кои нудат надеж, политичари кои што знаат како да се справат со предизвиците, јас ...
сите 334 | | | веќе видена

Струга, 9. јули 2020 (Inpress) – Основното јавно обвинителство Струга поведе постапка против четири физички и четири правни лица кои го сториле кривичното дело ...
сите 202 | | | веќе видена

Државјаните на Србија, Косово, Црна Гора и на Босна и Херцеговина при влез на граничен премин на територијата на нашата држава од денеска задолжително ќе треба ...
сите 222 | | | веќе видена

И покрај тоа што расте трендот на се поголем број излекувани пациенти, денеска во најголемиот ковид-центар во Македонија, ГОБ „8 Септември“ се примени 16 ...
сите 163 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ три години ги лаже граѓаните, нема ниту инфраструктурни, ниту капитални инвестиции!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: