При вршење земјоделски работи повреден маж во Орешани

2 копии
10 копии

Од Градската општа болница „Св. Наум Охридски“ во вечерните часови на 31 мај било пријавено дека кај нив со повреди во неконтактибилна состојба бил донесен ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии
2 копии

Во полициската станица Куманово, ноќеска во 1 часот по полноќ, М.Т.(28) од Куманово пријавил дека синоќа околу 23.30 часот бил физички нападнат од неколку ...
| | веќе видена | слични

Скопјанец со пет убодни рани во стомакот, без свест бил одведен во болница синоќа, по што било утврдено дека бил повреден во угостителски објект на улица „Џон ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Утре рано наутро петте хеликоптери ќе дејствуваат врз големиот пожар во реонот на општина Пехчево се додека тоа го дозволува температурата на воздухот, најави ...
сите 289 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика ги повикува работодавачите, негователите и воспитувачите во градинките, вработените во Центрите за социјална ...
сите 160 | | | веќе видена

Се снимал како пука со пиштол, па завршил во протвор. Полицајци од СВР Куманово го лишиле од слобода И.С. од липковското село Опае, поради пукање од огнено ...
сите 300 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во објава на Фејсбук упати благодарност до полицијата за ангажманот во справувањето со пожарите. Старата ...
сите 161 | | | веќе видена

Пожарот кои синоќа бесееше во шумата во близина на Кочани и кој зафати дел од куќите остави пустош. Откако во текот на ноќта пожарникарите и локалното ...
сите 96 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

При вршење земјоделски работи повреден маж во Орешани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: