(ВИДЕО) Телма дознава: Кај кои фирми легнале парите од државна помош за исплата на плати од 14.500 денари?


Компании на доскорешни владини функционери, приватни болници, обложувалници, казина, странски инвеститори, приватни училишта и универзитети, медиуми, винарски ...
| | веќе видена | слични

Пари од државата ќе има за тие кои во првите четири месеци годинава оствариле нето приходи под 60.000 денари. Владата ги објави деталите за финансиска помош за ...
| | веќе видена | слични
4 копии
8 копии

Министерството за труд и социјална политика и Агeнцијата за вработување информираат дека е извршена исплата на младински додаток за месец април. На личните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Обезбедуваме директна помош за граѓаните, домашна платежна картичка и ваучери до 150 евра и ваучери за обуки и тренинзи за млади до 29 години, изјави на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Третиот пакет економски мерки ќе овозможи заживување на македонската економија преку директна финансиска поддршка на граѓаните“, соопшти потпретседателот на ...
| | веќе видена | слични

Картичките ќе треба да се искористат до крајот на месецот, а парите што ќе останат непотрошени се враќаат назад во државната каса. По 9 илјади денари ќе ...
| | веќе видена | слични

 На личните сметки на 2.759 млади лица се префрлени над 8,9 милиони денари додаток на плата. -Младите секогаш се во фокусот при креирањето и имплементацијата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Третиот пакет економски мерки ќе овозможи заживување на македонската економија преку директна финансиска поддршка на граѓаните. Ова се мерки за нова, развојна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Националната пливачка федерација бара од Владата да се пуштат базените во употреба, тие до Министерството за здравство испратија предлог мерки за пливање во ...
сите 357 | | | веќе видена

Министерството за здравство информираше дека во изминатите 24 часа се регистрирани 52 нови лица позитивни на коронавирусот и 30 оздравени пациенти. Во овој ...
сите 518 | | | веќе видена

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 156 | | | веќе видена

ПОРАСНА БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ, НОВИ 52 Во последното деноноќие бројот на заразени повторно се зголеми. Од Комисијата за заразни болести која се уште држи ...
сите 190 | | | веќе видена

Претседателот, Стево Пендаровски,оствари телефонски разговор со поглаварот на Римокатоличката црква, папата Франциск.Од неговиот Кабинет, информираат дека ...
сите 214 | | | веќе видена

Жива музика, играње на маса, гушкање. Ова, меѓу другото, го затекнале пазарните инспектори синоќа, додека вршеле контроли во угостителските објекти кои од ...
сите 66 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) Телма дознава: Кај кои фирми легнале парите од државна помош за исплата на плати од 14.500 денари?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: