Дортмунд чисто реши уште еден предизвик пред дербито со Баерн (ВИДЕО)


Екипата на Борусија Дортмунд минатата седмица со убедливи 4-0 го реши рурското дерби со Шалке 04, а дека таа убедлива победа не беше случајна покажа денеска со ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Баерн Минхен вчеравечер ја совлада Фортуна Дизелдорф со 5:0 во натпреварот од 29-то коло на германскиот шампионат. За тренерот на Баварците, Ханс-Дитер Флик ...
| | веќе видена | слични

Денеска уште два натпревари во 29.коло во германската Бундес лига. Во 15.30 часот Борусија Менхенгладбах ќе го пречека Унион Берлин, додека од 18.00 часот ќе ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Шалке попладнево загуби од Вердер Бремен со 0:1 во 29. коло од Германското фудбалско првенство и го запиша четвртиот пораз по ред. Клуб од Гелзенкирхен нема ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во Шалке 04 го нашле виновникот за слабите изданија во Бундес лигата по рестартот. Но тоа не е тренерот Давид Вагнер, туку голманот Маркус Шуберт. „Сините“ од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американскиот претседател Џо Бајден веднаш се фати за работа и почна да ги поништува политиките на неговиот претходник Доналд Трамп, уште на првиот ден од ...
сите 145 | | | веќе видена

Ова како што го тера власта ова не е попис, туку попишување на државјаните на Македонија, луѓето кои што имаат македонско државјанство. И без разлика колку ...
сите 86 | | | веќе видена

Жители на селото Бибај во општина Урошевац во Косово организираа прослава во живо за време на вчерашната инаугурација на новиот претседател на Соединетите ...
сите 197 | | | веќе видена

Руската амбасада во Скопје известува дека во неколку наврати ја информирала македонската влада за можностите за испорaка на руската вакцина, но македонска ...
сите 251 | | | веќе видена

Српската премиерка Ана Брнабиќ објави дека до утрово во Србија биле вакцинирани 50.000 луѓе. „Утрово, околу осум ипол, ја надминавме бројката од 50.000 ...
сите 324 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дортмунд чисто реши уште еден предизвик пред дербито со Баерн (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: