Европска поддршка за македонскиот филм


2 копии

Со онлајн концерт на Ема Попивода со ACOUSTIC ELECTRONICS и проекции на победничките кратки филмови „Осло“ на Шејди Сроу, добитник на „Златен був“ за Најдобар ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
2 копии

Поради пандемијата на коронавирусот, сите водечки светски фестивали оваа година се обединија и го најавија заедничкиот филмски фестивал “We Are One”. Кан, ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Комисијата за заразни болести денеска треба да одржи состанок на кој ќе бидат разгледани следните чекори во однос на рестрикциите. Уште денеска граѓаните на ...
сите 449 | | | веќе видена

Три дена главна тема во медиумите е што јадел лидерот на опозицијата во кафеана. Поразително, коментира Драган Ковачки, кандидат за пратеник од редовите на ...
сите 202 | | | веќе видена

Новата реалност го смени светот, но не и македонските политички лидери – сите се за избори, но датум нема. Како по навика, партиите немаат договор, а власта и ...
сите 431 | | | веќе видена

На улиците на американската престолнина Вашингтон вчера на најмасовниот протест против расната дискриминација излегоа илјадници лица, кои го кренаа својот глас ...
сите 354 | | | веќе видена

„Негативна“, ова го објави на својот фејсбук профил новинарката Душица Мрѓа, откако гостин во нејзината телевизиска емисија беше потпретседателот на СДСМ, ...
сите 292 | | | веќе видена

Професорката Мирјана Најчевска им порачува на Албанците во земјава дека треба на следниве избори да го столчат ДУИ, а ако не ќе останат заглавени на подолг ...
сите 111 | | | веќе видена

Девет пријави за непочитување на протоколот за работа на угостителските објекти во услови на Ковид-19 поднел Државниот пазарен инспекторат за време на ...
сите 243 | | | веќе видена

Полицијата и демонстрантите се судрија вечерва во близина на резиденцијата на британскиот премиер Борис Џонсон во Лондон за време на протестот по повод ...
сите 245 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Европска поддршка за македонскиот филм

Од:
До кого (е-маил):
Порака: