САД ставија 33 кинески фирми на црна листа


Британскиот премиер Борис Џонсон и американскиот претседател Доналд Трамп оценија денеска, во телефонски разговор оценија дека планот на Кина да воведе закон ...
| | веќе видена | слични

Кинеските власти порачаа дека се подготвени да ги преземат сите контрамерки доколку САД продолжат да се мешаат во прашањето на Хонгконг, изјави претставникот ...
| | веќе видена | слични

Кина ќе го напапдне Тајван доколку нема друг начин за спречување на независноста на државата, предупреди денес еден од највлијателните кинески генерали, што ...
| | веќе видена | слични

Кина е подготвена да ги преземе сите расположливи контрамерки доколку САД проолжат да се мешаат во прашањата на Хонг Конг, изјави официјалниот претставник на ...
| | веќе видена | слични
6 копии
4 копии

САД и Велика Британија побараа седница на Советот за бесбедност на ОН за спорниот закон за безбедност, кој Кина го донесе за Хонгконг, што ќе се одржи денеска, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

САД, Австралија, Канада и Велика Британија во заедничка изјава повикаа одлуката на Кина да ги наложи своите закони за национална безбедност врз Хонг Конг е во ...
| | веќе видена | слични

Велика Британија, САД, Австралија и Канада во заедничка изјава во четвртокот ја осудуваат Кина поради воведување нов закон за безбедност за кој сметаат дека ќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во однос на состојбата со пациентите во инфективните оддели и болниците ширум државата, министерот венко Филипче на денешната прес конференција истакна дека на ...
сите 529 | | | веќе видена

Олабавувањето на мерките направено под влијание на политика, а со цел да се делат пакети под превезот дека тоа е за социјално загрозени луѓе резултира со голем ...
сите 522 | | | веќе видена

Штотуку се одржува прес конфеернцијата на кадарот на СДСМ во МВР, Славјанка Петровска за тоа дека Мицкоски пред некој бил во кафеана и дека МВР ќе поднело ...
сите 688 | | | веќе видена

И додека на некои раскрсници полицијата ги проверува дозволите за движење, на друга раскрсница во време на целосен карантин, се бараше по некој денар за леб! ...
сите 232 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

САД ставија 33 кинески фирми на црна листа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: