САД ставија 33 кинески фирми на црна листа


Британскиот премиер Борис Џонсон и американскиот претседател Доналд Трамп оценија денеска, во телефонски разговор оценија дека планот на Кина да воведе закон ...
| | веќе видена | слични

Кинеските власти порачаа дека се подготвени да ги преземат сите контрамерки доколку САД продолжат да се мешаат во прашањето на Хонгконг, изјави претставникот ...
| | веќе видена | слични

Кина ќе го напапдне Тајван доколку нема друг начин за спречување на независноста на државата, предупреди денес еден од највлијателните кинески генерали, што ...
| | веќе видена | слични

Кина е подготвена да ги преземе сите расположливи контрамерки доколку САД проолжат да се мешаат во прашањата на Хонг Конг, изјави официјалниот претставник на ...
| | веќе видена | слични
6 копии
4 копии

САД и Велика Британија побараа седница на Советот за бесбедност на ОН за спорниот закон за безбедност, кој Кина го донесе за Хонгконг, што ќе се одржи денеска, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

САД, Австралија, Канада и Велика Британија во заедничка изјава повикаа одлуката на Кина да ги наложи своите закони за национална безбедност врз Хонг Конг е во ...
| | веќе видена | слични

Велика Британија, САД, Австралија и Канада во заедничка изјава во четвртокот ја осудуваат Кина поради воведување нов закон за безбедност за кој сметаат дека ќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Потпретседателот на ВМРО ДПМНЕ Александар Николоски на својата Фејсбук страна објави дека точно се знае кој е одговорен за најлошите резултати во регионот, и ...
сите 554 | | | веќе видена

Неколку километри оддалечени, со различни аршини од владата, Скопје и околијата живеат во два различни светови. Скопаката наслеба Чаир која има најмногу жители ...
сите 174 | | | веќе видена

Новата реалност го смени светот, но не и македонските политички лидери – сите се за избори, но датум нема. Како по навика, партиите немаат договор, а власта и ...
сите 379 | | | веќе видена

„Негативна“, ова го објави на својот фејсбук профил новинарката Душица Мрѓа, откако гостин во нејзината телевизиска емисија беше потпретседателот на СДСМ, ...
сите 292 | | | веќе видена

Градоначалникот на Лос Анџелес, Ерик Гарсети, изјави дека од синоќа се укинува полицискиот час што во градот беше воведен од минатата недела. Полицискиот час ...
сите 468 | | | веќе видена

Професорката Мирјана Најчевска им порачува на Албанците во земјава дека треба на следниве избори да го столчат ДУИ, а ако не ќе останат заглавени на подолг ...
сите 110 | | | веќе видена

Полицијата и демонстрантите се судрија вечерва во близина на резиденцијата на британскиот премиер Борис Џонсон во Лондон за време на протестот по повод ...
сите 276 | | | веќе видена

Девет пријави за непочитување на протоколот за работа на угостителските објекти во услови на Ковид-19 поднел Државниот пазарен инспекторат за време на ...
сите 250 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

САД ставија 33 кинески фирми на црна листа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: