Во Грција сепак ќе се тестираат патниците, но не сите


Земјите ги отвораат своите граници низ цела Европа, знак дека летен одмор на Медитеранот сепак е можен, според списанието-водич „Тајм ин“. „Од една страна, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Австријците од средината на јуни веќе нема да треба да носат маски во училишта, продавниците и во сферата на туризмот, откако бројот на активни случаи на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

Грција од 15 јуни ќе ги отвори своите врати за туристи од 29 земји, објави денеска министерот за туризам, Хари Теохарис.На списокот на земји се Германија, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Грчкото министерство за туризам, пред неколку часа објави листа на држави за чии граѓани границите ќе бидат отворени од 15-ти јуни и чии летови ќе можат да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Летувалиштето Канкун во Мексико нуди бесплатни хотели и храна за да ги охрабри туристите да доаѓаат на одмор оваа сезона, пренесува британски “Сан“ Покрај ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Парите ги враќаме кај граѓаните преку корисни проекти за подобрување на условите за живеење за сите, тоа е програмската определба на СДСМ и во следниот мандат, ...
сите 416 | | | веќе видена

СЕ ПОЈАВИ УШТЕ ЕДНА „БОМБА“ По вчерашниот ТВ-дуело со претседателот на СДСМ, Зоран Заев, претпладнево во јавноста излезе уште една аудио-снимка во која ...
сите 449 | | | веќе видена

ДУИ денеска и официјално се откажа од концептот едно општество за сите. Жалиме што ДУИ се служи со ваква националистичка реторика и ги поткопува придобивките ...
сите 192 | | | веќе видена

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети не е загрижен затоа што е можно лидерот на СДСМ, Зоран Заев и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицксоки да направат ...
сите 328 | | | веќе видена

Новиот Закон за јавно обвинителство од вчера стапи на сила, со што и официјално згасна Специјалното јавно обвинителство. Државниот јавен обвинител Љубомир ...
сите 85 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од Општина Пласница порача дека ова се избори во кои многу внимателно треба да се заокружи за онаа коалиција ...
сите 253 | | | веќе видена

Коалициите на предвремените парламентарни избори и денеска ја продолжуваат кампањата. Носителите на кадидатските листи и лидерите на партиите ќе го побараат ...
сите 91 | | | веќе видена

Ако има потреба ќе бидат препорачани и воведени рестриктивни мерки. Вака техничкиот премиер Оливер Спасовски и министерот за здравство, Венко Филипче ...
сите 196 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Грција сепак ќе се тестираат патниците, но не сите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: