Грција нуди евтини пијалаци и билети за туристите


2 копии
5 копии
7 копии

Заштитата на јавното здравје, безбедноста на посетителите, но и безбедноста на вработените во туризмот остануваат наш прв приоритет, за кој не се преговара, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нашата национална цел, денеска е малку поамбициозна од целите на другите земји: еден од три нови автомобили во Грција во 2030 година да биде електричен, рече ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
2 копии

Бродовите и траектите во Грција, од денеска дозволено е да пловат со десет проценти поголем број патници, односно со 60 отсто од вкупниот капацитет, наспроти ...
| | веќе видена | слични

Јужниот сосед дозволи за плус 10 проценти да биде зголемен бројот на патници во бродовите и траектите. Оваа одлука е донесена затоа што состојбата со Ковид - ...
| | веќе видена | слични

Грчката претседателка, Катерина Сакеларопулу и премиерот Кирјакос Мицотакис за време на нивната средба во претседателската палата се осврнаа на ситуацијата во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска слушаме како се договарале да се преврти трактор меѓу Дебарца и Охрид, како се договарала сообраќајка кај Кичево – актуелни носители на листи на ...
сите 305 | | | веќе видена

РЕТОРИКАТА МЕЃУ ЛИДЕРИТЕ НА ПАРТИИТЕ СЕ ВЖЕШТУВА Нова „бомба“ се појави денес во која претседателот на СДСМ, Зоран Заев ги коментира албанските гласови. Заев ...
сите 93 | | | веќе видена

Жител на ресенското село Горно Крушје добил отказ од туристичка агенција и испраќал заканувачки пораки дека во комбињата и автобусите на агенцијата има ...
сите 138 | | | веќе видена

Среќа што на време „сфатил“ дека разговорот со Грета е пранк и „молчел“, коментира пораншената министерка за култура Ганка Цветанова за аудито во кое тогашниот ...
сите 7 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски и носител на листа во изборна единица 4 во интервју за Економски лидер, го повика Зоран Заев да се охрабри ...
сите 69 | | | веќе видена

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев и носител на листата на кандидати за пратеници во ИЕ 3 на гостувањето на телевизија Канал 5 во емисијата „Само ...
сите 337 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Грција нуди евтини пијалаци и билети за туристите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: