НИКОЛОСКИ: Не следат и физички и телефонски


Додека Република Македонија се бори со пандемија предизвикана од Ковид-19 вирусот и бројот на заболени расте на дневна основа, а бројот на починати одамна ...
| | веќе видена | слични

Од опозициската ВМРО ДПМНЕ реагираат на денешната изјава на вицепремиерката Мила Царовска.„Во периодот кога почна корона пандемијата, Царовска ја немаше никаде ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во периодот кога почна корона пандемијата, Царовска ја немаше никаде да им помогне на граѓаните да се надмине ситуацијата. Сега кога СДСМ сакаат избори по ...
| | веќе видена | слични
4 копии

СДСМ и Венко Филипче целосно потфрлија во борбата со корона вирусот. Владата на СДСМ нема стратегија за кризата во која западна цела држава. Да ја имаше ...
| | веќе видена | слични

Соопштение до јавноста, реакција на прес конференцијата на Богданка Кузеска СДСМ и Венко Филипче целосно потфрлија во борбата со корона вирусот. Владата на ...
| | веќе видена | слични

Заради политички потреби на Заев, Филипче го занемарува високиот број починати и заразени, а пред еден месец со истиот црн биланс ја затвори Македонија четири ...
| | веќе видена | слични

Единствена капитална инвестиција во овие три години е зголемувањето на имотот на Заеви и нивните соработници. Ветуваа автопатишта од 600 километри, а не ...
| | веќе видена | слични

Коронавирусот коси во Македонија, а министерот Филипче и владата се однесуваат неодговорно. Нема стратегија за кризата во која западна цела држава. Да ја имаше ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Заев и Филипче преку малтретирање на граѓаните сакаат да излажат дека се посветени и дека преземаат мерки за сузбивање на корона вирусот. За нив е ризично ...
сите 576 | | | веќе видена

Потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири, кој заедно со својата сопруга и 3 месечното бебенце, пред три дена беа хоспитализирани, поради корона вирусот, се во ...
сите 154 | | | веќе видена

Состојбата во Северна Македонија е загрижувачка во последните денови - вчера е пријавен најголем број новозаразени со корона вирусот од почетокот на ...
сите 220 | | | веќе видена

Силното невреме, дождот и грмотевиците не ги спречи протестите против полициската бруталност во Америка да влезат во вториот по ред викенд. ЦРНИТЕ ЖИВОТИ СЕ ...
сите 335 | | | веќе видена

Новата реалност го смени светот, но не и македонските политички лидери – сите се за избори, но датум нема. Како по навика, партиите немаат договор, а власта и ...
сите 368 | | | веќе видена

„Негативна“, ова го објави на својот фејсбук профил новинарката Душица Мрѓа, откако гостин во нејзината телевизиска емисија беше потпретседателот на СДСМ, ...
сите 270 | | | веќе видена

Поради контакт со заразената жена со Ковид-19 од селото Долно Косоврасти во домашна изолација се најмалку 17 лица, од нив шестмина здравствени работници. – Во ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НИКОЛОСКИ: Не следат и физички и телефонски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: