Грозоморен чин: Скопјанец ја обљубил својата 12-годишна ќерка

3 копии
2 копии

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе Обвинителен предлог против едно лице кое се товари за кривични дела – Напад врз ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Основното јавно обвинителство Велес донесе Наредба за спроведување истражна постапка против скопјанец на возраст од 26 години, поради постоење на основано ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Скопското обвинителство поднесе Обвинителен акт против едно лице на возраст од 39 години за кривично дело – полов напад врз дете кое не наполнило 14 години, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кондовец нападнал полицајци. Имено, Оосумнаесетгодишен жител на Кондово нападнал полицајци за време на полициски час, пти што тој вперил пластичен пиштол кон ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ОЈО Скопје поднесе обвинителен предлог против 18-годишен кондовец, бидејќи за време на полицискиот час држел во заложништво полицаец со вперен пластичен пиштол ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Можно ли е 5 ти јули да биде заеднички прифатлив термин за одржување на изборите. Во исчекување на нова лидрска, но и поместување на позиции. O д Мала Речица ...
сите 528 | | | веќе видена

Двајцата пациенти на кои во саботата им беше изведена трансплантација на бубрег од починат донор се во добра и стабилна здравствена состојба. Од Клиниката за ...
сите 280 | | | веќе видена

Ме радува што од СДСМ се вразумуваат и ги прифатија нашите барања дека со глава во ѕид, со уцени, со поставување на ултиматуми не се постигнува ништо и ...
сите 292 | | | веќе видена

Прва награда за ученичката во трета година во ОУТУ „Ванчо Питошески“ 0д Охрид, Сара Џелили за најдобра литературна творба на наградниот литературен конкурс по ...
сите 169 | | | веќе видена

Коронавирусот не ги плаши жителите на Шуто Оризари. Во оваа скопска населба раздвижено е и за време на полицискиот час. Дел од жителите велат дека короната е ...
сите 221 | | | веќе видена

Уште не се знае кога угостителските објекти ќе очнат со работа. Тоа, според информациите, треба да го одлучи Владата на својата наредна седница, која се ...
сите 89 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Грозоморен чин: Скопјанец ја обљубил својата 12-годишна ќерка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: