И Кристијано Роналдо се вклучи во помошта за девојчето од Белград


Португалската ѕвезда на Јувентус Кристијано Роналдо донираше сопствен дрес за аукција заз помош на Софија Маркуљевиќ, девојчето од Белград кое страда од ретка ...
| | веќе видена | слични

Кристијано Роналдо ја враќа фризурата од првите денови кога беше во Манчестер јунајтед. Италија Португалецот преку својот твитер профил побара одобрување од ...
| | веќе видена | слични

Кристијано Роналдо покажа завидни технички квалитети и хируршка прецизност на вчерашниот тренинг на Јувентус, но денеска им го привлече вниманието на своите ...
| | веќе видена | слични

Кристијано Роналдо се подготвува за враќање на фудбалските терени по пандемијата со корона-вирусот. Португалецот тренира со своите соиграчи од Јувентус, а ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нови 120 потврдени со КОВИД-19 од 954 тестирања, од кои над половината (64) се од Скопје, а 14 од Тетово. Останатите заразени со вирусот од вчерашниот билтен ...
сите 535 | | | веќе видена

-Мора да направиме се за да го зачуваме здравјето на граѓаните, и тоа го правиме низ овие изборни собири коишто ги одржуваме на изборната кампања. И многу е ...
сите 405 | | | веќе видена

Овде гласно зборуваме против дискриминацијата и нееднаквоста. Фактот дека Арбен е заменет со Александар е симптоматично за нашето општество. Г-дин Заев, кажете ...
сите 192 | | | веќе видена

Новиот Закон за јавно обвинителство од вчера стапи на сила, со што и официјално згасна Специјалното јавно обвинителство. Државниот јавен обвинител Љубомир ...
сите 74 | | | веќе видена

Кандидатот на ДУИ за премиер Насер Зибери изјави дека негова заложба во првите 100 дена како премиер Албанец ќе биде да работи на подобрување на иднината на ...
сите 173 | | | веќе видена

Вкупно 1.814.263 граѓани имаат право да гласаат на претстојните предвремени парламентарни избори закажани за 15 јули. Државната изборна комисија (ДИК) вчера го ...
сите 193 | | | веќе видена

Зоран Заев, за последната објавена „бомба“ во која лидерот на СДСМ вели дека ќе соберел „и шарени и шуто и рогато“ и после „мамата ќе им ја е..л“ на сите ...
сите 50 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

И Кристијано Роналдо се вклучи во помошта за девојчето од Белград

Од:
До кого (е-маил):
Порака: