За наставничката Виолета Петковска светот е отворена училница


Петковска ја збогатува онлајн наставата на тој начин што еднаш неделно поканува специјални гости на часовите Пријатели на децата Наставничката Виолета ...
| | веќе видена | слични

Кога во 2018 година на Даринка Веслиевска не ѝ бил продолжен договорот за работа како наставник и останала без работа, се пријавила на менторскиот проект за ...
| | веќе видена | слични

Оваа состојба е искуство кое треба да нѐ поттикне да размислуваме за современите трендови во образованието, за негова поголема флексибилност и за развивање ...
| | веќе видена | слични

Патот на секој млад човек е преполн со дилеми за тоа која е вистинската образовна дестинација, но гимназијалецот Димитар Манов од меѓународното училиште „Нова“ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Повеќе од два месеца, а така ќе биде до крајот на учебната година, училниците се празни, ама компјутерските екрани со часови секојдневно отворени. Учењето и ...
| | веќе видена | слични

Денот на сесловенските просветители Св. Кирил и Методиј, воедно и патронен ден на најстариот универзитет во државава и на сите просветни работници, оваа година ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Додека на светско ниво бројот на заболени опаѓа, кај нас расте со брзина на светлината и достигнува рекорден број на заболени.Мерките се катастрофални, ...
сите 1096 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, на денешната прес-конференција информираше за најновата состојба со коронавирусот КОВИД - 19 во земјата. Тој, истакна ...
сите 440 | | | веќе видена

И додека на некои раскрсници полицијата ги проверува дозволите за движење, на друга раскрсница во време на целосен карантин, се бараше по некој денар за леб! ...
сите 232 | | | веќе видена

Д-р Алисија Вилсон, член на независниот тим на патолози кои ја извршиле обдукцијата по барање на семејството на убиениот Џорџ Флојд, изјави дека ...
сите 158 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За наставничката Виолета Петковска светот е отворена училница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: