Даштевски: Венецијанската Комисија порепорачува изборите да се одржат во семптември


Александар Даштевски во своето гостување во емисијата „Само Вистина“ зборуваше за одржувањето на парламентарните избори каде тој потенцираше дека според него ...
| | веќе видена | слични
4 копии

1. Канал 5 ексклузивно дознава дека Македонија оваа година ќе ги номинира Борис Кондарко и Оливер Дерковски за лауреати за Нобеловата награда во областа на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Државната изборна комисија е загрижена за тоа како ќе гласаат лицата заразени со коронавирус и оние кои се во изолација. По протоколот одобрен од Владата за ...
| | веќе видена | слични

Комисијата за заразни болести не им ги дала новите протоколи за гласање на претстојните избори на Државната изборна комисија, туку дополнително ќе го направат ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Претседателот на Државната изборна комисија, Оливер Дерковски во своето гостување во телевизија Телма истакна дека е невозможно за 22 дена да се организираат ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Тврдењето на претседатeлот на Државната изборна комисија, Оливер Дерковски дека ДИК е предмет на притисоци укажува дека имаме работа со власт која сака ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Оливер Дерковски,претседателот на Државната изборна комисија во своето гостување на Телевизија Телма потенцираше дека во изминатиот период се врши голем ...
| | веќе видена | слични

„Јас сум член на ВМРО-ДПМНЕ, но немам вмровски позиции во поглед на датумот за избори“, изјави претседателот на ДИК, Оливер Дерковски за емисијата „Вин вин“ на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Фејсбук статус на Зоран Заев, претседател на СДСМ: Секое одложување на изборите е на штета на здравјето на граѓаните, на штета на економијата и на ...
сите 659 | | | веќе видена

Двајцата пациенти на кои во саботата им беше изведена трансплантација на бубрег од починат донор се во добра и стабилна здравствена состојба. Од Клиниката за ...
сите 281 | | | веќе видена

Прва награда за ученичката во трета година во ОУТУ „Ванчо Питошески“ 0д Охрид, Сара Џелили за најдобра литературна творба на наградниот литературен конкурс по ...
сите 124 | | | веќе видена

Уште не се знае кога угостителските објекти ќе очнат со работа. Тоа, според информациите, треба да го одлучи Владата на својата наредна седница, која се ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Даштевски: Венецијанската Комисија порепорачува изборите да се одржат во семптември

Од:
До кого (е-маил):
Порака: