Со интервентна мерка ќе се покријат загубите на производителите на зелка


Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, информира дека континуирано го следи откупот на зелката и е во постојана комуникација со ...
| | веќе видена | слични
6 копии

„Со конкретни мерки и проекти Владата предводена од СДСМ им помага на земјоделците и овозможува намалување на штетните последици и нивно побрзо закрепнување од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Факти кои го одбележаа денот: 1. Народот нема за леб и сол, а владата купува бранцин, шкампии, лигњи и октоподи. 2. Филипче молчи и не кажува зошто не се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Трипуновски на ФБ: Победата е извојувана. Земјоделците добија дополнителни 3 денари за килограм предадена зелка во откупните пунктови низ државата. Притисокот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Заменик министерот за земјоделство Цветан Трипуновски јавно му се обрати на министерот Трајан Димковски посочувајќи дека го осудувам секој криминален чин без ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Најостро го осудувам криминалното дејствие на лицето И.Г. вработено во Платежната агенција кое уценувало земјоделци и барало поткуп. Ги повикувам надлежните ...
| | веќе видена | слични

Дополнителниот- заменик министер во Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, Цветан Трипуновски од ВМРО-ДПМНЕ се огради од својот сопартиец, ...
| | веќе видена | слични

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Цветан Трипуновски, се огласи по повод апсењето за примање поткуп на лице вработено во Платежната ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој, ги известува сите корисници на мерката „зелена нафта“ дека рокот на минатогодишните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски вели дека партијата продолжува со организирање на предупредувачки протести во насока на фактите, а тоа е дека ...
сите 460 | | | веќе видена

Повторно се затвора главниот град на Чиле, Сантијаго и покрај доброто темпо на вакцинацијата. Здравствените власти најавија повторно затворање на ...
сите 748 | | | веќе видена

Премиерот, Зоран Заев, денеска имаше средба со амбасадорката на Соединетите Американски Држави, Кејт Брнз, при што во фокусот на разговорите беше извршната ...
сите 279 | | | веќе видена

Цела Македонија со нетрпеливост и возбуда ја чека недела, кога во 18.00 часот, македонската фудбалска репрезентација ќе го има својот прв настап на едно големо ...
сите 192 | | | веќе видена

Без резултат заврши 14-тиот состанок на Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија за историски и образовни прашања меѓу Бугарија и Република ...
сите 66 | | | веќе видена

Администрацијата на американскиот претседател Џо Бајден се очекува да изврши зголемен притисок врз бугарија за откочување на евроинтегративниот процес на ...
сите 161 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Со интервентна мерка ќе се покријат загубите на производителите на зелка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: