Нова поволност: Од среда бескаматни кредити за фирмите погодени од корона кризата


Министерката за финансии Нина Ангеловска најави бескаматни кредити кои на располагање на микро, малите и средните компаниите ќе им бидат од 29 април. -За ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Стопанската комора на Македонија ги оцени како добри измените на економските мерки, но смета дека остануваат отворени важни прашања за идниот период по ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Според комората, најновите измени носат можности за приватниот сектор да може полесно да се справи со последиците од економската криза, добро е тоа што се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претставниците на туристичко угостителскиот сектор, кои се дел од координативното тело за превенција од можни штети од корона вирусот одржаа средба со ...
| | веќе видена | слични

Toa e првиот сончев енергетски комплекс, од десетината на кои се работи во светиниколскиот регион. Централата со 610 киловати ангажирана моќност е поставена на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Компанијата „МИК“ - Свети Николе, на настан на којшто учествуваа и претседателот на Стопанската комора на Македонија, Бранко Азески, директорот на Агенцијата ...
| | веќе видена | слични

Вкупно 631 бескаматни кредити се одобрени од Ковид 1 линијата од Развојната банка, во износ од 4,7 милиони евра, информираше министерката за финансии, Нина ...
| | веќе видена | слични

Од денеска почнува аплицирањето за вториот пакет бескаматни кредити преку Развојната банка во висина од осум милиони евра. Повикот е наменет за микро, малите и ...
| | веќе видена | слични

Стопанската комора на Македонија во мај ќе организира вебинар на тема: „Влијанието на Ковид-19 врз осигурителната индустрија, тековни трендови и изгледи за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Политиката не може да се меша со историјата, ниту нешто да смени. За да се гради пријателство и добри односи, треба да се изгради и пријателски амбиент. Ако ...
сите 121 | | | веќе видена

Мене ми се потребни влезните информации од извештајот, за да можам мирно да спијам и слободно да ја донесам и оправдам одлуката, без разлика дали е оставка и ...
сите 294 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи за време на посетата на Њујорк во рамките на неговото учество на 76 заседание на Генералното Собрание, го посети ...
сите 141 | | | веќе видена

Разбираме дека е уплашен, дека го чека казната од граѓаните, но по дебаклот што му се случи на ТВ дуелот, на Мицкоски не му се доволни ниту 10 интервјуа за да ...
сите 243 | | | веќе видена

Верувам дека преку дијалог и разговор заедно, можеме да бидеме повеќе од помош, отколку како во минатото пред 10-15 години, кога лидерите беа поодалечени. ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нова поволност: Од среда бескаматни кредити за фирмите погодени од корона кризата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: