СДСМ:Државата спасува работни места, фирмите погодени од кризата ослободени од плаќање на износот на аконтациите на данок на добивка за март, април и мај


Владата донесе и Уредба со законска сила за примена на законот за данокот на личен доход за време на вонредна состојба. Со оваа Уредба се предвидува ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Воведување социјална стипендија за сите студенти засегнати од финансиската криза, денеска побара Универзитетското студентско собрание (УСС )на Универзитетот ...
| | веќе видена | слични

Вонредна социјална стипендија за студентите кои доаѓаат од најранливи семејства, имаат примања помали од 14.000 денари или останале без работа поради кризата ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Воведување на еднократна социјална стипендија во износ од 6.000 денари за сите студенти засегнати од финансиската криза, но и доделување на електронски уреди ...
| | веќе видена | слични

Студентите побараа и помош со компјутери или електронски уреди за оние најранливите кои не можат да ја следат он лајн наставата.  Очекуваат од министерството ...
| | веќе видена | слични

Финансиски надоместок за студентите бараат од Универзитетското студентско собрание. Како што велат од таму, стдентите се директно погодени и засегнати од ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Владата на Република Северна Македонија предводена од СДСМ со пакетот економски мерки директно им помага на работниците, занаетчиите, на малите и средните ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Пакетот економски мерки што ги донесе Владата на Република Северна Македонија предводена од СДСМ им овозможува на работниците, занаетчиите, на малите и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното интервју во емисијата Заспиј ако можеш на телевизија Алфа, потенцираше дека со доаѓање на владата ...
сите 273 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вечерва од завршниот собир на партијата за овие предвремени парламентарни избори на 15 јули порача дека противникот, ...
сите 295 | | | веќе видена

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период ...
сите 123 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 67 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 260 | | | веќе видена

Фејсбук статус на Марјан Забрчанец: Драги пријатели, Ја знаете разликата. Голема е како ден и ноќ. Како утре и некни. Како напред и назад. Како Заев и ДПМНЕ. ...
сите 144 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ:Државата спасува работни места, фирмите погодени од кризата ослободени од плаќање на износот на аконтациите на данок на добивка за март, април и мај

Од:
До кого (е-маил):
Порака: