На светот му се заканува недостиг на златни резерви

2 копии

Додека во поголем дел од светот 5G мрежата уште не почнала ни со користење, некаде нејзините корисници се бројат во милиони. Се очекува дека продажбата на 5G ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Австрија има огромна побарувачка за златни и златни дукати поради пандемијата на коронавирусот. Побарувачката во моментот го достигна нивото на економската ...
| | веќе видена | слични

Останато

Граѓаните на утрешното гласање пред да го постават прстот за уредот за отпечаток, прво ќе треба да го дезинфицираат. Исто така, после секое гласање ќе треба да ...
сите 36 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот на Арачиново ќе продолжи како и ...
сите 395 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 201 | | | веќе видена

Во Хрватска, сите видови на гориво поскапеа, а дизелот ја проби границата од 11 куни (1 евро е 7,5 куни) и е најскап во последните седум години. Реагираше и ...
сите 72 | | | веќе видена

Изборниот молк како никогаш досега поминува како ден на масовен изборен поткуп. Кандидати за градоначаници, актуелни градоначалници и кандидати, активисти, ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На светот му се заканува недостиг на златни резерви

Од:
До кого (е-маил):
Порака: