Столтенберг најави видео-конференција на министрите за одбрана за Ковид-19

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтерберг денеска најави дека утре ќе биде одржана видео конференција на министрите за одбрана на земјите-членки на ...
| | веќе видена | слични

Заменик-помошникот на државниот секретар на САД и специјален претставник за Западен Балкан, Метју Палмер, рече дека по пандемијата на коронавирусот, секаде ...
| | веќе видена | слични

Мора да ги одржуваме подготвеноста и способноста за да ја заштитиме државата, рече американскиот секретар за одбрана Американскиот секретар за одбрана Марк ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во рамките на стратешкиот одговор на НАТО на пандемијата од коронавирус, Турција денеска испрати товарен авион со опрема за лична заштита на медицински ...
| | веќе видена | слични

Германија испрати илјадници апарати за белодробна вентилација кај повеќе сојузнички, изјави денеска Мирчеа Џоана, заменик генерален секретар на НАТО. Преку ...
| | веќе видена | слични

Столтенберг потсетил дека на Македонија и се обезбедени, меѓу другото, медицинска опрема, полски болници финансиска поддршка за борба против пандемијата на ...
| | веќе видена | слични

Заменичката на претседателот на Владата и министерка за одбрана Радмила Шекеринска попладнево учествуваше на телеконференцискиот состанок на министрите за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

По денешниот состанок на министрите за одбрана на земјите членки на НАТО, генералниот секретар на Алијансата, Јенс Столтенберг, се осврна на проблемот со ...
| | веќе видена | слични

Долгорочни последици од здравствената криза со пандемијата на Ковид-19 биле разгледувани на вечерашниот вонреден состанок на министрите за одбрана на НАТО, на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска попладнево учествуваше на телеконференцискиот состанок на министрите за одбрана на НАТО земјите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бројот на новите смртни исходи и зарази со новиот коронавирусот во Франција во средата беше повисок од просекот забележан последната седмица, а здравствените ...
сите 833 | | | веќе видена

Јас во политиката не влегов за да направам семејно богатство, туку јас во политиката влегов за да работам за народот и да ја реформирам Македонија како земја ...
сите 646 | | | веќе видена

Вчера во тетовската полиција било пријавено дека непознати лица направиле длабок ископ во кој депонирале градежен отпад кој потоа бил запален. Како што ...
сите 302 | | | веќе видена

Веднаш по формирањето на Владата ќе пристапиме кон реализација на план, кој веќе го имаме изготвено, за борба против корона кризата, тоа ќе ни биде приоритет и ...
сите 259 | | | веќе видена

По подолг период, денеска во ГОБ „8 Септември“ испишале 15 пациенти кои успешно се излекувани од корона вирусот, вели директорот на оваа здравствена ...
сите 231 | | | веќе видена

Енио Мориконе не стигна да се напие вино со Даниеле Де Роси. Еднаш композиторот му подарил шише првокласно вино на заменикот капитен на „римската волчица“. Се ...
сите 43 | | | веќе видена

Охрид, 8. јули 2020 (Inpress)– Според статистичките податоци на МВР, во текот на изминатото деноноќие, на подрачјето на СВР Охрид, полициските службеници ...
сите 160 | | | веќе видена

И во услови на пандемија државата има капацитет да спроведе здравствено безбедни избори. Важно е да излезете и да гласате, да го остварите своето уставно ...
сите 298 | | | веќе видена

Големи се шансите Еден Азар да не се појави на натпреварот кој Реал Мадрид в петок вечер ќе го игра на домашен терен против Алавес, и на кој на домашните им ...
сите 148 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Столтенберг најави видео-конференција на министрите за одбрана за Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: