Србија нема да користи финансиска помош од ММФ


5 копии

Осумте недели на мерки на ограничување поради коронавирусот ќе предизвикаат загуби од 120 милијарди евра за француската економија, додека „присилната заштеда“ ...
| | веќе видена | слични

Овие предвидувања ги даде француската опсерваторија за економска коњуктура (ОФЦЕ) во студијата објавена денеска. Таа своите предвидувања ги потпира врз ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии
4 копии
4 копии

Српскиот министер за финансии Синиша Мали на денешната прес-конференција изјави дека Владата на Србија донесе три важни документи, што се однесуваат на примена ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Македонските репрезентативци денеска околу 14 часот, од Амстердам слетаа на скопскиот аеродром. Таму ги пречекаа стотина фанови, кои се сликаа со нив, земаа ...
сите 710 | | | веќе видена

Македонскиот министер за евроинтеграции Никола Димитров вложи многу напор да лобира во ЕУ за Северна Македонија во спорови со Бугарија, но тоа не значи дека ...
сите 366 | | | веќе видена

Македонските официјални претставници изразија разочарување што Европската унија уште еднаш не и додели датум за почеток на преговори на Македонија поради ...
сите 394 | | | веќе видена

Заев годишно ќе зема по 54 милиони евра повеќе од џебот на народот и сметките на фирмите со покачувањето на горивата. 54 милиони евра помалку кај граѓаните ќе ...
сите 145 | | | веќе видена

„Пред три години, Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев презеде одговорност, влезе одлучно во процесите и испиша нова историја. Денешниот ден во ...
сите 122 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Србија нема да користи финансиска помош од ММФ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: