„С&П Глобал“ предвидува глобална рецесија од 2,4 процени

2 копии

Падот на шведската економија би можел да предизвика најлоша рецесија од Втората светска војна, се наведува во денеска објавени владини прогнози. Според нив, ...
| | веќе видена | слични

Институтот за истражување на пазарот на трудот И-А-Бе, кој е дел од сојузната агенција за труд предвидува дека во Германија годинава околу 520.000 Германци ќе ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Невработеноста во Германија ќе се зголеми за околу 520.000 луѓе на над три милиони луѓе оваа година. Тоа го предвидува Институтот за истражување на пазарот на ...
| | веќе видена | слични
5 копии
5 копии

Деловната активност во еврозоната во април бележи нов рекорден минимум, што е уште еден знак дека пандемијата со новиот коронавирус предизвикува тешка ...
| | веќе видена | слични

Економските активности во еврозоната за месец април бележат нов рекорден минимум, што е уште еден знак дека пандемијата од корона вирусот предизвикува огромна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Силно сме посветени на рамномерниот регионален развој на градските и на руралните средини и на развивање на стопанските дејности во регионите, истакна ...
сите 341 | | | веќе видена

Џафери пред младите членови и симпатизери на оваа партија попладнево на градскиот плоштад рече дека реална е можноста Македонија да има премиер албанец, ...
сите 194 | | | веќе видена

Новиот Закон за јавно обвинителство од вчера стапи на сила, со што и официјално згасна Специјалното јавно обвинителство. Државниот јавен обвинител Љубомир ...
сите 133 | | | веќе видена

Само што ја освоија толку посакуваната шампионска титула фудбалерите на Ливерпул опиени од успехот се опуштија и вечерва беа демолирани од екипата од која ја ...
сите 216 | | | веќе видена

Во движење се ставени не само земјата и регионот, туку и меѓународни центри, бидејќи правдата е на наша страна и целата врева се крева поради тоа што ние ...
сите 367 | | | веќе видена

Во Македонија како да згасна страста на граѓаните да слушаат тајно снимени разговори, попознати како „бомби“, за одредени субјекти во земјава, а меѓу нив и ...
сите 267 | | | веќе видена

Последната „бомба“ на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во која вели дека ќе соберел „и шарени и шуто и рогато“ и после „мамата ќе им ја ебел“ била последица на ...
сите 70 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски на средба со граѓаните во Тетово истакна дека на изборите на 15 јули граѓаните ќе бираат два концепти. Тој им ...
сите 249 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„С&П Глобал“ предвидува глобална рецесија од 2,4 процени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: