Состојба со коронавирусот до 17 часот

5 копии
2 копии

Австралиската Влада ги повика своите граѓани да се регистрираат на контроверзната апликација за мобилни телефони „TraceTogether“ (Да следиме заедно) за да ги ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Во Австралија, рестриктивните мерки за спречување на ширењето на коронавирусот ќе останат во сила уште најмалку четири недели, соопшти премиерот Скот Морисон. ...
| | веќе видена | слични

Министерот за култура на австралиската држава Нов Јужен Велс, Дон Харвин, си поднесе оставка откао е казнет со 1.000 долари бидејќи заминал во својата ...
| | веќе видена | слични

Останато

Денес во билтенот на Министерството за здравство, најмладиот починат од коронавирусот е 30 годишен пациент од Валандово. Пријавени се 12 починати лица: 10 ...
сите 361 | | | веќе видена

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 80 | | | веќе видена

Скопјанец ја оставил вратата од домот отклучена, пo што двајца насилници упаднале и го истепале. Насилниците упаднале во домот во скопското село Идризово и ...
сите 164 | | | веќе видена

Хрватскиот епидемиолог од Заводот за јавно здравство, Ива Пем Новосел, гостуваше во ХРТ каде зборуваше за состојбата со коронавирусот. Таа вели дека и ...
сите 174 | | | веќе видена

Нивото на вечерашната дебата покажа дека не сме сите исти. А, коалицијата која ја имаме со господинот Села и Гаши, за која Заев изрече безброј навреди, ќе го ...
сите 150 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Состојба со коронавирусот до 17 часот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: