Позитивни вести од берзите: по азиските, и во САД, скок во тргувањето


3 копии

Еден од најпознатите светски инвеститори и директор на американскиот конгломерат „Berkshire Hathaway”, Ворен Бафет во интервју за „ MarketWatch ” изјави дека ...
| | веќе видена | слични

Еден од најпознатите светски инвеститори и шеф на конгломератот „Беркшир Хатавеј“, Ворен Бафет, во интервју за „MarketWatch“ рече дека „тој не видел вакви ...
| | веќе видена | слични

Фунтата пак забележа раст во однос на доларот и еврото, бидејќи пазарот здивна по веста дека британскиот премиер Ворис Џонсон излезе од одделението за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Остануваат уште шест дена политичките партии и коалициите кои ќе учествуваат на предвремените парламентарни избори на 15 јули да ги претстават своите изборни ...
сите 642 | | | веќе видена

Видео снимка со наслов „Боки 13 со другарките“, се појави на Јутјуб канал со истото име, на кое се гледа како осудениот за случајот „Рекет“, Бојан Јовановски, ...
сите 18 | | | веќе видена

Договорите за добрососедство со Бугарија и со Грција се составен дел на преговарачката рамка на ЕК за Северна Македонија и Албанија, изјави бугарскиот ...
сите 233 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Позитивни вести од берзите: по азиските, и во САД, скок во тргувањето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: