Ворен Бафет за светските берзи: Ми требаа 89 години да доживеам вакво нешто


Еден од најпознатите светски инвеститори и директор на американскиот конгломерат „Berkshire Hathaway”, Ворен Бафет во интервју за „ MarketWatch ” изјави дека ...
| | веќе видена | слични

Во изминативе две недели македонските компании кои котираат на берзата бележат раст на цените на нивните акции. Македонската берза како да почна да заздравува ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Акциите на светските берзи и денеска бележат раст, како резултат на намалената стапка на смртност од коронавирусот во европските жаришта Италија и Шпанија, но ...
| | веќе видена | слични

Вредноста на акциите на европските берзи денеска почна да бележат раст по информациите за пад на стапката на смртност од ковид-19 во Италија и во Шпанија. Но, ...
| | веќе видена | слични

Цените на акциите вчера се зголемија, откако еден извештај потврди дека лекот на компанијата „Gilead Sciences“ покажал одредена ефикасност во лекувањето на ...
| | веќе видена | слични

Компанијата Prokter&Gembl со својот квартален профит ги надмина очекувањата на Вол стрит. Луѓето ширум светот во март купуваа тоалетна хартија, пелени и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Останато

Од меѓународната кредитна институција за ДВ објаснуваат дека модуларната болница во Тетово била градена според меѓународните и домашните стандарди. Планот за ...
сите 524 | | | веќе видена

Политиката не може да се меша со историјата, ниту нешто да смени. За да се гради пријателство и добри односи, треба да се изгради и пријателски амбиент. Ако ...
сите 111 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Од понеделник трета доза на вакцина ќе може да примат сите граѓани на возраст над 60 години, и сите здравствени работници и пациенти кои имаат ...
сите 348 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи за време на посетата на Њујорк во рамките на неговото учество на 76 заседание на Генералното Собрание, го посети ...
сите 141 | | | веќе видена

Разбираме дека е уплашен, дека го чека казната од граѓаните, но по дебаклот што му се случи на ТВ дуелот, на Мицкоски не му се доволни ниту 10 интервјуа за да ...
сите 225 | | | веќе видена

Верувам дека преку дијалог и разговор заедно, можеме да бидеме повеќе од помош, отколку како во минатото пред 10-15 години, кога лидерите беа поодалечени. ...
сите 120 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ворен Бафет за светските берзи: Ми требаа 89 години да доживеам вакво нешто

Од:
До кого (е-маил):
Порака: