Скопјанецот кој заразен со корона шеташе низ Охрид ќе плати 2.000 евра казна


Основното јавно обвинителство Охрид поднесе предлог за издавање казнен налог против 43-годишен жител на Скопје со престојувалиште во Охрид заради продолжено ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Во врска со настанот што се случи пред неколку дена во скопската населба Ченто досега од страна на СВР Скопје се поднесени кривични пријави за три лица, а ...
| | веќе видена | слични
14 копии
2 копии

Министерството за внатрешни работи соопшти дека било извршено идентификување на лицата кои излегоа на протести за време на полицискиот час во скопската населба ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерството за внатрешни работи во врска со настанот кој пред неколку денови се случи во населбата Ченто, а за кој најавивме дека ќе се преземат ...
| | веќе видена | слични

А дополнително од нивна страна е извршено идентификување и се повикани на разговор 21 лице кои учествувало во настанот и не ја почитувале мерката за забрана на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерството за внатрешни работи активно работи на целосно расчистување на случајот во Синѓелиќ и идентификација на сите учесници, вели министерот Наќе ...
| | веќе видена | слични

Над 200 граѓани од југоистокот на државата се соочуваат со кривична одговорност поради непочитување на пропишаните мерки за време на вонредната состојба ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ако се потврди денешната бројка, која според неофицијални информации може да достигне и над 200, следната мерка што ќе биде воведена е полициски пунктови на ...
сите 610 | | | веќе видена

Рекордни 120 позитивни на КОВИД-19 од почетокот на епидемијата во земјава се регистрирани вчера за период од 24 часа. Тие се дијагностицирани од 953 направени ...
сите 230 | | | веќе видена

Нападно очигледно е дека од сите партии само во СДСМ половина од раководтсвото или се заразени, или се во карантин, почнувајќи од претседателот на СДСМ Зоран ...
сите 286 | | | веќе видена

Во пресрет на евентуалната нова лидерска средба од владејачката коалиција предводена од СДСМ, велат дека нема отстапки од избори на 5 јули, бидејќи на државата ...
сите 445 | | | веќе видена

Јавното обвинителство ги има снимките од кафеаната во која лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во придружба на свои пријатели, седеше во затворениот, во ...
сите 289 | | | веќе видена

Земјоделците кои имаат работни обврски на нивите или фармите во нивното место на живеење, без дозволи може да се движат за време на карантинскиот викенд што ...
сите 194 | | | веќе видена

Владата на “нашата татковина“ прогласи полициски час за време на големиот православен ден Духовден и со тоа забрани посета на гробиштата, што е прв пат во ...
сите 126 | | | веќе видена

На состаноци со угостителите се работи на разјаснување и поправање на протоколите со цел да се олесни работата на носителите на оваа дејност и да се заштитат ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скопјанецот кој заразен со корона шеташе низ Охрид ќе плати 2.000 евра казна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: