Уште 8 нови случаи и „Ковид 19“ во Велес


12 копии

Една корисничка и две вработени од Домот за стари лица „Зафир Сајто” во Куманово се позитивни на коронавирус, соопштија од установата. Резултатите ги потврдил ...
| | веќе видена | слични

-Вработените се во изолација од седми април годинава, кога беа тестирани со други вработени од персоналот. Тестирањето беше иницирано по несреќен случај на ...
| | веќе видена | слични

За состојбата во Тетово деновиве ќе се одлучува – од здравствен аспект, од аспект на транспортот и економска помош. Жариштето е во една амбулатна во Боговиње ...
| | веќе видена | слични

Серолошките тестови земени, преку антитела во крвта кои прикажуваат дали имало присуство на КОВИД-19, од 210 вработени во болницата во Куманово, кај двајца ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Седмичниот билтен на Центарот за јавно здравје од Охрид што ги опфаќа општините Охрид, Дебрца, Струга, Вевчани, Дебар и Центар Жупа покажува дека во периодот ...
сите 458 | | | веќе видена

Охрид, 3. јули 2020 (ИНПРЕС) – Министерот за здравство во Владата на Република Македонија, д-р Венко Филипче, денеска ја посети Специјалната болница за ...
сите 245 | | | веќе видена

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски, на средбата со пензионери во населбата Автокоманда, во скопската Општина Гази Баба, зборуваше за Програмата на ...
сите 266 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 129 | | | веќе видена

Носителот на изборна единица 3, Игор Јанушев денес оствари посета во општина Лозово каде што посочи дека ВМРО-ДПМНЕ ќе се залага преку своите советници да бара ...
сите 291 | | | веќе видена

Гордана Силјановска-Давкова, носителот на листата на ВМРО-ДПМНЕ во изборната единица 1 на вчерашната дебата на ТВ 24 со Никола Димитров, носител на листата на ...
сите 225 | | | веќе видена

Квалитетната инфраструктура е многу значајна за економски раст и развој и е едно од клучните барања како на бизнисот, така и на граѓаните, рече премиерот ...
сите 89 | | | веќе видена

„Последно СДСМ во 4 ИЕ има победено 2002 година и да има одредени соработки кои се случувале со Струмица, но надлежните судски органи треба да се произнесат. ...
сите 200 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уште 8 нови случаи и „Ковид 19“ во Велес

Од:
До кого (е-маил):
Порака: