Бугарија/Ковид-19: Во изминатите 24 часа 30 новозаразени, 13 од нив хоспитализирани

Во Бугарија досега се потврдени вкупно 611 случаи на заразени со Ковид-19. Ова беше објавено на редовниот брифинг на раководителот на Воената медицинска ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии
5 копии
2 копии

Владата на Сингапур објави дека уште 447 лица биле заразени со коронавирус во последните 24 часа.Тоа е најголем број на новозаразени во еден ден откога трае ...
| | веќе видена | слични
4 копии
5 копии
2 копии
повеќе

Останато

Иван Огненовски, првиот пациент кај нас на кој вчера му беше трансплантирано срце од донор е во буден и е во стабилна состојба, објави вчера министерот за ...
сите 179 | | | веќе видена

За уништувањето на здравствениот систем виновни се сите партии кои управувале со државата, но мора да се стави крај на тоа, на криминални тендери, директори ...
сите 171 | | | веќе видена

Двајцата пациенти на кои во саботата им беше изведена трансплантација на бубрег од починат донор се во добра и стабилна здравствена состојба. Од Клиниката за ...
сите 120 | | | веќе видена

Можно ли е 5 ти јули да биде заеднички прифатлив термин за одржување на изборите. Во исчекување на нова лидрска, но и поместување на позиции. O д Мала Речица ...
сите 437 | | | веќе видена

Прва награда за ученичката во трета година во ОУТУ „Ванчо Питошески“ 0д Охрид, Сара Џелили за најдобра литературна творба на наградниот литературен конкурс по ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бугарија/Ковид-19: Во изминатите 24 часа 30 новозаразени, 13 од нив хоспитализирани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: