Линеарен раст на заболени, нема најави дека експоненцијалната крива ќе расте одеднаш

Министерот Венко Филипче на новинарско прашање одговори дека пациентите во домашно лекување се во постојан контакт со матичните лекари и дека и тие ќе се ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Италијанските лекари планираат да почнат со користење крвна плазма од оние кои оздравеле од Ковид-19, за да им помогнат на најтешко заболените во болниците. Во ...
| | веќе видена | слични

Во текот на речиси еден месец Италија има повеќе смртни случаи од коорнавирус од било која друга земја во светот, но сега лекарите се надеваат дека ваквите ...
| | веќе видена | слични

Тестот за коронавирус на Хавахан Карадениз беше позитивен, откако пред една недела беше хоспитализирана со симптоми на кашлица и висока температура, пишува ...
| | веќе видена | слични

АНКАРА (АА) - Пациентите со Ковид-19 во Турција кои примаат терапија со конвалесцентна плазма реагираат позитивно на на лекувањето. „Добиваме позитивни сигнали ...
| | веќе видена | слични

Педијатарот од Дебар, доктор Арбен Аголи, го победи коронавирусот. Имал два негативни контролни теста за Ковид 19, а денеска ќе му биде направен и трет. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Излекуваниот доктор од Дебар Арбен Аголи од Дебар во гостивање на објасни дека успеал да го победи корона вирусот со смиреност и терапија. Многу смирено ја ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Пред се би сакала да обрнеме внимание на моментот на морбидниот настан од минатата недела во која што животот го загубија 14 лица. Тие не го загубија животот ...
сите 359 | | | веќе видена

Имињата на 14-те пациенти заразени со коронавирусот кои минатата седмица ги загубија животите за само неколку минути во тетовската модуларна болница, нема да ...
сите 405 | | | веќе видена

Од регионот пристигнуваат изрази на сочувство по трагичниот настан во тетовската болница, каде животот го изгубија 14 луѓе. Премиерот на Албанија, Еди Рама на ...
сите 193 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи соопшти дека согласно Одлуката на Владата за тридневна жалост во знак на почит кон жртвите од трагичниот пожар во ...
сите 272 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Бујар Османи и министерката за надворешни работи и дијаспора на Косово, Доника Гeрвала-Шварц денеска потпишаа Договор за ...
сите 161 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Линеарен раст на заболени, нема најави дека експоненцијалната крива ќе расте одеднаш

Од:
До кого (е-маил):
Порака: