Скопјанец вратен од ризична земја, наместо во самоизолација, бил во маркет

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје поднесе Предлог за издавање казнен налог против еден обвинет за кривично дело – ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Струшкото обвинителство покрена постапка против четири лица за непочитување заради „непостапување според здравствени прописи за време на епидемија”. – Тие не ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Обвинетите, во одделни кривично правни настани го сториле кривичното дело – Непостапување според здравствени прописи за време на епидемија од член 206 став 1 ...
| | веќе видена | слични

Обвинетите, во одделни кривично-правни настани, не ја почитувале Одлуката за забрана и посебен режим за движење на територијата на Република Македонија и за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Обвинителството во Тетово поднесе предлози за парични казни за пет лица, соопштија од ОЈО Тетово. – Обвинетите во одделни кривично правни настани на 13 и 14 ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Основното јавно обвинителство – Битола побара парична казна во износ од 100 дневни глоби за две лица заради непочитување на полицискиот час. – Основното јавно ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје поднесе предлог за определување казнен налог против три лица за кривично дело – Непостапување според ...
| | веќе видена | слични

Основното јавно обвинителство Скопје на Основниот кривичен суд му предложи на три лица од скопската населба Сингелиќ да им бидат изречени парични казни од по ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Микробиологот д-р Никола Пановски, препорачува во скопските општини Чаир, Сарај, Гази Баба и Бутел каде има најмногу заболени од коронавирус, да се стават во ...
сите 527 | | | веќе видена

Националната координаторка за трансплантација д-р Маја Мојсова Мијовска од КАРИЛ и директорот на Универзитетската Клиника за Државна кардиохирургија Проф. д-р ...
сите 226 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 197 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска повтори дека во наредниот период МВР ќе објави информации за отворените истраги во кои се инволвирани и ...
сите 267 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скопјанец вратен од ризична земја, наместо во самоизолација, бил во маркет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: