ДКСК: Во услови на криза постојат зголемени ризици од корупција, ќе се следи работата на институциите

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) во соработка со Платформата на граѓански организации за борба против корупцијата во услови на пандемија ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Државната комисија за спречување на корупцијата на денешната седница одлучила да поведе прекршочна постапка за поранешните обвинители од СЈО, Катица Јанева, ...
| | веќе видена | слични

Врз основа на добиени сознанија, Државната Комисија за спречување на корупција на денешната седница одлучи да отвори предмет по сопствена иницијатива во врска ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Врз база на добиени сознанија од медиумите за значителен прилив на странска и домашна помош (донации) за времетраењето на вонредната состојба, Државната ...
| | веќе видена | слични

Поранешната специјална обвинителка Катица Јанева и нејзините 9 помошници од СЈО, ќе мора да платат прекршочни казни секој по 150 евра зашто не ги пријавиле ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Согласно Годишниот план за следење на имотната состојба и судирот на интереси на ДКСК, предмет на проверка се анкетните листови на поранешните обвинители на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Антикорупциската комисија одлучи да поведе прекршочна постапка против десет обвинители кои работеа во СЈО бидејќи не ги пријавиле дополнителните надоместоци. ...
| | веќе видена | слични

Комисијата за антикорупција донесе одлука да поведе прекршочна постапка против десет обвинители кои работеа во бившото Специјално јавно обвинителство заради ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Фудбалската федерација на Македонија утре треба да ја донесе конечната одлука за ре-стартот на сезоната во Првата македонска фудбалска лига. Во предвечерието ...
сите 733 | | | веќе видена

Преговорите за датумот за избори влегуваат во цајтнот, утре завршува вонредната состојба, а позициите на СДСМ и на ВМРО-ДПМНЕ во однос на датумот за избори се ...
сите 403 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДКСК: Во услови на криза постојат зголемени ризици од корупција, ќе се следи работата на институциите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: