Вечерњи лист: Во Хрватска би можеле да се вратат дури 50.000 иселеници

Поради кризата предизвикана од коронавирусот, во Хрватска почнаа да се враќаат иселениците кои ги загубија своите работни места во земјите на ЕУ, но и оние кои ...
| | веќе видена | слични
2 копии

КОВИД-19 го соочи светот со најголемиот предизвик од неговото постоење. Сега е неопходно да се управува како со болеста, така и со нејзиното економско ...
| | веќе видена | слични

Шпанските власти денеска на големите сообраќајници им делат маски луѓето откако Владата ги ублажи дел од мерките против корона вирусот кој во оваа земја одзеде ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Голем број на Шпанци денес се враќаат на работа откако владата ублажила одредени мерки во борбата против вирусот COVID-19, и покрај порастот на бројот на ...
| | веќе видена | слични

Кристијан Фидановски Полицискиот час не бара од тебе да знаеш дали надвор има вирус, невреме или терористички напад – бара само да знаеш дека има полициски ...
| | веќе видена | слични

После четири недели од епидемијата, словенечката и европската економија се подготвуваат за повторно придвижување, но ќе биде тешко без работниците во некои ...
| | веќе видена | слични

Останато

Новиот Закон за јавно обвинителство од вчера стапи на сила, со што и официјално згасна Специјалното јавно обвинителство. Државниот јавен обвинител Љубомир ...
сите 133 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска од Маврово – Ростуше истакна дека претстојниот период е предизвикувачки и дека граѓаните треба да ...
сите 388 | | | веќе видена

ДУИ денеска и официјално се откажа од концептот едно општество за сите. Жалиме што ДУИ се служи со ваква националистичка реторика и ги поткопува придобивките ...
сите 159 | | | веќе видена

Ние сме сега во ситуација во врска со Преспанскиот договор оваа влада оди надвор од рамките на преспанскиот договор, веројатно за да ја води понатаму таа ...
сите 81 | | | веќе видена

Последната „бомба“ на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во која вели дека ќе соберел „и шарени и шуто и рогато“ и после „мамата ќе им ја ебел“ била последица на ...
сите 70 | | | веќе видена

Нови 173 потврдени со КОВИД-19 од 1.650 тестирања, од кои најголем дел 75 се од Скопје, беа регистрирани вчера во земјава. Починаа и досега најголем број ...
сите 311 | | | веќе видена

Случајот “Теретана“ допрва ќе се расветлува во скопското обвинителство. Предаден е на обвинител кој ги анализира материјалните докази, велат од таму за ТВ24. ...
сите 163 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вечерњи лист: Во Хрватска би можеле да се вратат дури 50.000 иселеници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: