Четири нови канали на МРТ


Македонската радио телевизија почна со емитување на четири нови телевизиски канали. Станува збор за МРТ 2 – 24-часовен канал на албански јазик, МРТ 3 – канал ...
| | веќе видена | слични

Како што претходно објавивме, од понеделникот почна со емитување нов канал на МРТ-3 кој ќе биде од спортско-забавен карактер. Со оглед на тоа дека во моментов ...
| | веќе видена | слични

Благодарение на МРТ овие денови и новиот канал МРТ 3 кој е наменет за спорт овие денови бидејќи во светот е стопирано ќе можеме да се потсетиме на големите ...
| | веќе видена | слични

Благодарение на МРТ овие денови ќе имаме можност да се потсетиме на некои поголеми спортски успеси. На новиот канал од Македонската Радио Телевизија, МРТ3 ...
| | веќе видена | слични
10 копии
2 копии

На Фејсбук утрово ни се појавија нотификација која ептен не израдува, а се однесува на страницата СПОРТ на МТВ. Спортски настани нема за лек, ама Драгче ...
| | веќе видена | слични

Во време на коронавирус стигна одлична вест за зависниците од спортот. Од денеска стартува третиот канал на МТВ, кој покрај спорт ќе има филмска и забавна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нападно очигледно е дека од сите партии само во СДСМ половина од раководтсвото или се заразени, или се во карантин, почнувајќи од претседателот на СДСМ Зоран ...
сите 441 | | | веќе видена

Откако настана забуна кај дел од граѓаните, дека со полицискиот час од вечерва од 21 часот па се до понеделник до 5 часот, не се опфатени општините од ...
сите 218 | | | веќе видена

Полицијата во Охрид преку Одделението за превенција врши контрола врз начинот на кој се исполнуваат владините мерки и препораки за заштита и превенција од ...
сите 211 | | | веќе видена

Над 90 проценти од сега новодијагностицираните се во рамките на познати кластери, заболени и трансмисија на вирус настаната на семејни настани кога се ...
сите 271 | | | веќе видена

Двајца полицајци биле застрелани, а трет бил прободен во судир со осомничен во Бруклин доцна во средата вечерта, пренесува „Њујорк пост“.Престрелката се ...
сите 309 | | | веќе видена

Синот на убиениот Афроамериканец Џорџ Флојд вчера одржа говор на местото на смртта во Минеаполис и побара правда. Квинси Мејсон Флојд, син на убиениот Џорџ ...
сите 56 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Четири нови канали на МРТ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: