Во Прилеп 34 заболени со коронавирус, градот денеска целосно се дезинфицираше


Во Прилеп е регистриран еден новозаразен од коронавирус со што бројката на заболени е 34. Во моментов во самоизолација се 194 лица и нема прекршувања ниту на ...
| | веќе видена | слични

Со ова, бројката на заразените во Велес се зголеми на 36 пациенти. Како што информира директорот на Центарот за јавно здравје, Тони Димитриев, од двајцата ...
| | веќе видена | слични
4 копии
6 копии

Државниот здравствен и санитарен инспекторат нема ингеренции за земање брисеви од супермаркетите. Единствената превенција е личната свесност и одговорност на ...
| | веќе видена | слични

Шест здравствени работници од штипската Клиничка болница се позитивни на коронавирус, а неколку од досега изолираните медицински лица по направените негативни ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Државниот санитарен и здравствен инспекторат при надзорите во супермаркетите не зема брисови од кваки, пултови, од терминалите за плаќање со картички или, пак, ...
| | веќе видена | слични

Досега, ниту еден пациент кој е на лекување во психијатриските установи Бардовци и Демир Хисар нема коронавирус. Во психијатриската болница во Демир Хисар со ...
| | веќе видена | слични

Одговарајќи на новинарски прашања, министерот за здравство Венко Филипче немаше информација дали 20 годишна медицинска сестра од Струга заболела од коронавирус ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ПОРАСНА БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ, НОВИ 52 Во последното деноноќие бројот на заразени повторно се зголеми. Од Комисијата за заразни болести која се уште држи ...
сите 614 | | | веќе видена

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 167 | | | веќе видена

Претседателот, Стево Пендаровски,оствари телефонски разговор со поглаварот на Римокатоличката црква, папата Франциск.Од неговиот Кабинет, информираат дека ...
сите 218 | | | веќе видена

Што се случува со коронавирусот во Македонија е прашањето кое често се поставува последниве недели од кога почна да се зголемува бројот на новозаразени по ...
сите 97 | | | веќе видена

Жива музика, играње на маса, гушкање. Ова, меѓу другото, го затекнале пазарните инспектори синоќа, додека вршеле контроли во угостителските објекти кои од ...
сите 66 | | | веќе видена

Бугарија планира од 1 јуни да го укине задолжителниот 14-дневен карантин за патниците од Македонија и од повеќето земји на ЕУ, но не и од земјите со најголема ...
сите 132 | | | веќе видена

Полицаецот кој со колена го приклешти Афроамериканецот Џорџ Флојд, легнат и во лисици, по што задржаниот почина на место, е уапсен, јави денеска Си-ен-ен. ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Прилеп 34 заболени со коронавирус, градот денеска целосно се дезинфицираше

Од:
До кого (е-маил):
Порака: