НЛБ БАНКА СО НОВА МЕРКА: Зголeмување на износот на бесконтактни плаќања без потреба за внес на пин код

Со цел поголема заштита на клиентите и спречување на ширење на Корона вирусот, НЛБ Банка го зголеми износот за вршење на бесконтактни плаќања без потреба од ...
| | веќе видена | слични
5 копии
4 копии

Халкбанк АД Скопје ги информира своите клиенти дека направена е успешна надградба на електронско банкарство на физички и правни лица и воведени се нови ...
| | веќе видена | слични

Централна кооперативна Банка АД Скопје ги известува своите клиенти дека Банката го зголеми износот на бесконтактните трансакции со ЦКБ Mastercard® картичките. ...
| | веќе видена | слични

Со цел спречување на ширењето на корона вирусот Covid-19, отсега корисниците на Mastercard ® и Visa бесконтактните картички од Комерцијална банка АД Скопје ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Народната банка на Република Македонија денеска упати апел до граѓаните заради заштита на јавното здравје, филијалите и експозитурите на банките да се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Комисијата за заразни болести најдоцна до утре ќе одлучи дали ќе предложи враќање на рестриктивните мерки за време на продолжениот викенд, пред христијанскиот ...
сите 566 | | | веќе видена

Состојбата на здравствениот систем, капацитетите на згрижување пациенти, големиот број слободни болнички кревети, нискиот број заразени здравствени работници, ...
сите 493 | | | веќе видена

Полицијата во Охрид преку Одделението за превенција врши контрола врз начинот на кој се исполнуваат владините мерки и препораки за заштита и превенција од ...
сите 298 | | | веќе видена

Немирите кои започнаа поради убиството на Џорџ Флојд во САД за многу кратко време се претворија во масовни грабежи и вандализам, па затоа во повеќе од 20 ...
сите 371 | | | веќе видена

Насилните протести во САД влегоа во втората недела, а масовните демонстрации ескалираа во дури 140 градови низ државата. Немирите ги избегнаа само три држави ...
сите 207 | | | веќе видена

За да се запазат роковите треба да се одржат парламентарни избори на 5-ти јули, повтори синоќа техничкиот премиер Оливер Спасовски, а со истиот став е ...
сите 587 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НЛБ БАНКА СО НОВА МЕРКА: Зголeмување на износот на бесконтактни плаќања без потреба за внес на пин код

Од:
До кого (е-маил):
Порака: