Нов починат од Ковид-19 од Лабуништа, општина Струга бара карантин

Веќе неколку последователни дена Дебар нема ниту еден ново регистриран случај на инфициран со корона вирусот. Дали ќе продолжи кризната состојба во градот ...
| | веќе видена | слични

Откако епидемиологот Караџоски барањето на општина Охрид да ги затвори вратите за Велигден сите кои не се жители на градот го оцени како нехуман, некоректно и ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 13 април 2020 (Inpress) – Веста за изјавата на Жарко Караџоски од Институтот за јавно здравје, во однос на барањето на Кризниот штаб на општина Охрид, ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Одделението за внатрешни работи од Кочани евидентира пораст на бројот на кражби во периодот додека трае полицискиот час и тие се карактеристични за одредени ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Дебар Хекуран Дука, кој раководи и со општинскиот Оперативен штаб, на денешната редовна прес-конференцијаинформирашедека до моментот сеуште ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Додека Законот за попис чека на гласање односно погоден момент ога власта ќе може да собере 61 пратеник присутни во алата при гласањето, од опозициската ...
сите 445 | | | веќе видена

Како држава не ни пречи што некој сака да го гради својот идентитет, изјави вицепремиерот и министер за одбрана на Бугарија, Красимир Каракачанов, во интервју ...
сите 401 | | | веќе видена

Новоизбраниот претседател на ДИК, Александар Даштевски, кој како прв човек на Комисијата, доаѓа на предлог на ВМРО-ДПМНЕ, изјави дека е добро што се се ...
сите 224 | | | веќе видена

Скопското обвинителство донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги како ...
сите 439 | | | веќе видена

Пулмологот и специјалист по интерна медицина д-р Пјер Кори кој помагал во лечењето на ковид пациенти во неколку држави во САД апелира заболените од ковид-19 да ...
сите 183 | | | веќе видена

Судењето за организаторите на настаните во Собранието од 27 април 2017 година продолжува на 28 јануари 2021 година, откако на денешното рочиште беа сослушани ...
сите 80 | | | веќе видена

Најдобриот македонски пливач Александар Маленко беше во хотелот „Александар Палас“ каде се виде со капитенот Кире Лазаров и останатите ракометари. Тој пред ...
сите 12 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нов починат од Ковид-19 од Лабуништа, општина Струга бара карантин

Од:
До кого (е-маил):
Порака: