Преведувачите бараат да бидат опфатени со мерките на Владата


Како да се крене на нозе стопанството? Во ситуација од опасноста од заразата со коронавирусот да ги затвори фабриките, работодавците на работ на опстојувањето ...
| | веќе видена | слични

Угостителскиот објект „Рустикана“ на сите свои стари и нови муштерии им предлага сега да си купат ваучери, кои ќе можат да се користат со 20% попуст на менито ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Кире Наумов, директорот на Развојната банка на Северна Македонија, очекува следната недела до засегнатите претпријатија-апликанти да се исплатат првите ...
| | веќе видена | слични

Главниот аеродром во Стокхолм „Арланда“ обично во ова време бележи 80 полетување или слетување на час, а на неговите терминали дневно поминуваа и до 75.000 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Групацијата на трговци ја поздрави одлуката на Владата да се отстрани условот со кој беше предвидено основачи и управители вработени да не можат да ги користат ...
| | веќе видена | слични

Владата ги расчисти дилемите со угостителите околу користењето на мерките за ублажување на ударот од кризата за микро и малите претпријатија , ова се ...
| | веќе видена | слични

Преку појаснување на мерките, како и прилагодување на истите согласно потребите и барања, владата ќе излезе во пресрет на угостителите, беше заклучено на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче вечерва на прес - конференција потврди дека потпретседателот на СДСМ, Мухамед Зекири, неговата сопруга и малолетната ...
сите 264 | | | веќе видена

Мерките за ограничено движење за време на претстојниот продолжен викенд во Скопје ги предлагаме за сите општини, бидејќи градот практично е една функционална ...
сите 287 | | | веќе видена

Американскиот секретар за одбрана, Марк Еспер, изјави дека не го поддржува предлогот на претседателот Доналд Трамп за активирање на Законот за ангажирање на ...
сите 388 | | | веќе видена

Се надевам дека конечно и на последните скептици ќе им стане јасно дека вирусот не е шега. Вирусот нема да замине додека сите не прифатиме дека претставува ...
сите 160 | | | веќе видена

По сознанија дека некои од хотелите ќе ги отворат вратите за гостите, инспекторите од Државниот пазарен инспекторат, уште синоќа излегоа на терен и поднесоа ...
сите 262 | | | веќе видена

Тој вели дека е завршен голем дел од работата како што се кандидатските листи на партиите, редните броеви на гласачкото ливче, но и јавниот увид на списокот ...
сите 285 | | | веќе видена

Обвинението против уапсениот полицаец Дерек Човин, кој беше снимен како со колено го притиска вратот на Флојд, е променето во убиство од втор степен Главниот ...
сите 265 | | | веќе видена

Режисерот Борис Дамовски на својот фејсбук профил вечерва го посочи нееднаквиот аршин кон лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски и првиот човек на ...
сите 155 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Преведувачите бараат да бидат опфатени со мерките на Владата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: