Нервоза, нечистотија, недостоинствено враќање дома - револтирани граѓани на Деве Баир


Во рок од 12 часа поминав три различни аеродроми во три различни земји и континенти беспрекорно со највисоко ниво на хигиена, заштита и грижа! Влеговме во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ургенции или пари за подобар кревет во државните карантини?! Повратници од странство откриваат дека лица вратени со т.н. хуманитарни летови на Владата, фаќале ...
| | веќе видена | слични
5 копии
7 копии

Со организиран лет денеска вкупно 160 македонски граѓани се враќаат во земјава од Брисел и Париз (Бове). Како што соопшти МНР, ова е досега 11-ти специјален ...
| | веќе видена | слични

Лицата кои се вратија од странство, од вчера почнаа да го напуштаат хотел „Монтенегро“ кај Велес, откако две седмици беа во државен карантин. Досега ниту кај ...
| | веќе видена | слични

Скопје, 6. април 2020 (Inpress) – По деветте чартер летови за репатрирање на македонски државјани од Малта, Хрватска, Словенија, Германија, Австрија и ...
| | веќе видена | слични

Вечерва на Алфа телевизија во емисијата "Заспиј ако можеш" во живо од хотелот "Дрим" се јавија граѓани, повратници од Германија, кои доживуваат голгота откако ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Wizz Air, најголемата ниско-буџетна авиокомпанија во Централна и Источна Европа, вчера спроведе нови вонредни летови со кои превезе 138 македонски државјани од ...
| | веќе видена | слични

Сто и триесет македонски граѓани со лет на Визер се вратени од Лондон. Министерството за надворешни работи соопшти дека авионот полетал од аеродромот Лутон, во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ова е време кога се потребни силни, брзи одлуки, но одлуку донесени со многу знаење, со институционална соработка и секкао со многу работа. Владата предводена ...
сите 472 | | | веќе видена

Нови 173 потврдени со КОВИД-19 од 1.650 тестирања, од кои најголем дел 75 се од Скопје, беа регистрирани вчера во земјава. Починаа и досега најголем број ...
сите 447 | | | веќе видена

Владата нема добиено препорака од Комисијата за заразни болести, ниту има донесено одлука за затворање на границите со Србија и Косово, потврди денеска ...
сите 617 | | | веќе видена

Осудениот во случајот „Рекет“ Бојан Јовановски, во скопското обвинителство продолжи со поднесување на кривични пријави поврзани со предметите „Рекет“ и ...
сите 128 | | | веќе видена

Денес носителот на изборна единица 6 на ВМРО-ДПМНЕ, Дафина Стојаноска ја посети општината Гостивар и порача дека по доаѓањето на ВМРО-ДПМНЕ на власт ќе започне ...
сите 325 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести прашањето за границите повторно ќе ѝ го довери на Владата, дознава Алсат М од извори во Комисијата каде се водела жестока дебата ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нервоза, нечистотија, недостоинствено враќање дома - револтирани граѓани на Деве Баир

Од:
До кого (е-маил):
Порака: