Прометот на берзата во март скокна за над 250%

Индексот падна за 35% во март, прометот со акции се качи до рекордно ниво. Паничната „распродажба“ на акциите во март месец предизвикана од корона – кризата ...
| | веќе видена | слични

Охридска банка АД Скопје преку соопштение на Македонска берза ја известува јавноста за за следната ценовно чувствителна информација односно повлекување на ...
| | веќе видена | слични

Словенечката банкарска групација НЛБ, со матичната Нова Љубљанска банка, во петокот објави дека планира да ја задржи вкупна добивка од 228 милиони евра за 2019 ...
| | веќе видена | слични

Седум компании од нашата земја во текот на минатата година успеале да остварат добивка изразена со 10 цифри. Предводник на оваа листа е Стопанска банка АД ...
| | веќе видена | слични

Агенцијата за супервизија на осигурување (AZN) на 31 март испрати повик до осигурителните компании, во кој се препорачува до 1 октомври 2020 година да не се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Начинот на кој се вели дека ќе се попишува населението, ќе се даваат податоци од лица кои не се во сродство, односно не се во роднинска врска од прво колено, ...
сите 398 | | | веќе видена

Услугите на мобилните оператори и интернетот во Русија денеска биле во прекин, јави веб-страницата dovndetector.ru во моментот кога полицијата ги сузбиваше ...
сите 235 | | | веќе видена

Полициски службеници од Полициското одделение Галате, во содејство со Државниот пазарен инспекторат, на 18.01.2021 во 23.00 часот, затвориле угостителски ...
сите 295 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ побара да се организира јавна расправа за најавената реформа на системот на основното образование, изјави пратеникот Тимчо Муцунски.„Лично верувам, ...
сите 225 | | | веќе видена

И покрај многуте очекувања, повторното судење за случајот Монструм не донесе ништо ново. Односно, обвинителката Фатиме Фетаи побара доживотен затвор за ...
сите 122 | | | веќе видена

Репрезентацијата на Македонија вчера беше поразена од Русија со убедливи 32:20 во вторниот натпревар од втората фаза на Светското првенство. Пред ракометарите ...
сите 277 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден денеска изјави дека бројот на американски жртви од коронавирусот следниот месец најверојатно ќе достигне 500.000. На настан ...
сите 198 | | | веќе видена

Српскиот претседател Александар Вучиќ беше незадоволен од бавноста на ЕУ со обезбедувањето вакцини и многу порано почна разговори за набавка на вакцини од ...
сите 433 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прометот на берзата во март скокна за над 250%

Од:
До кого (е-маил):
Порака: