Koронавирус: САД со најмногу заболени, Шпанија ја достигнува Италија по бројот на починатите


Бројот на заразените од Ковид-19 во светот уште завчера ја надмина бројката од еден милион. Според податоци од синоќа, во САД се евидентирани повеќе од 270.000 ...
| | веќе видена | слични

Над 2000 починати од новиот коронавирус забележани се изминативе 24 часа во САД, а според податоците на Универзитетот Џонс Хопкинс, ова е најголем број на ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од 1 300 починати од корона вирусот во последните 24 часа во САД, што е најголем број во еден ден од почетокот на епидемијата во оваа земја. Бројот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Право да легитимира има само полицијата, поради што во четвртокот е испратено писмо до Комисијата за заразни болести, уште еднаш да се разгледа ваквиот услов ...
сите 479 | | | веќе видена

Државата и граѓаните не може да ја платат цената на стравот и калкулациите на ВМРО-ДПМНЕ, изјави Радмила Шекеринска запрашана од новинарите во Битола дали се ...
сите 406 | | | веќе видена

По известувањето дека сите банки се подготвени да ја реализираат исплатата на паричната помош од социјална и детска заштита, притоа водејќи грижа за заштита на ...
сите 100 | | | веќе видена

По пауза од два ипол месеци текстилот и пластичарските производи се вратија на пазарот во Делчево. Поради мерките за заштита од Ковид-19, во изминатите две ...
сите 111 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Koронавирус: САД со најмногу заболени, Шпанија ја достигнува Италија по бројот на починатите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: